FCSB, umilită cu scorul de 5-0 de Silkeborg, în Conference League

FCSB a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 5-0, de Silkeborg (Danemarca), într-un meci contând pentru grupa B din Conference League.

Klynge a deschis scorul în minutul 3, apoi Kusk a înscris pentru 2-0 în minutul 8. În minutul 24 lui Klynge i s-a anulat un gol pe motiv de ofsaid, dar în minutul 35 Silkeborg a primit un penalti, pentru joc periculos al lui Miculescu.

Și Helenius a transformat lovitura de pedeapsă. Thordarson a majorat diferenţa la 4-0 în minutul 58, pentru ca Adamsen să închidă tabela în minutul 71.

După trei etape din grupa B, FCSB se află pe ultimul loc al grupei, cu 1 punct.

SILKEBORG: Larsen – Sonne (Oestrom 67), Salquist, Felix, Engel – Thordarson (Gojani 76), Brink, Klynge. – Jorgensen (Dahl 82), Helenius (Adamsen 67), Kusk (Tengstedt 67). ANTRENOR: Kent Nielsen

FCSB: Târnovanu – Boboc, Haruţ, Dawa, Pantea – Dulca (Radaslavescu 46), Oaidă (Bouhenna 87). – Miculescu, Dumiter (Musi 46), Oct. Popescu – B. Rusu (I. Stoica 46). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: / Dulca 15, Miculescu 35, Octavian Popescu 64

Arbitri: Mikola Balakin – Viktor Nizhnik, Oleksandr Korniko – Iaroslav Kozik (Ucraina).

Stiri recente

Naționala României de polo va debuta împotriva Greciei, la Jocurile Olimpice

Naţionala României de polo va evolua cu echipa Greciei, în primul meci din Grupa A de la Jocurile Olimpice,...