Bergodi – E cel mai greu moment al carierei mele în România

Cristiano Bergodi a spus după înfrângerea Rapidului cu Sepsi din în play-off-ul Superligii că este cel mai greu moment al carierei lui în România.

„Un meci incredibil, Am avut ocazii, cu o primă repriză bună, cu multe ocazii mari, dar nu am reuşit să dăm gol. Am avut ocazii şi în a doua repriză. Şi ne-am fi făcut meciul mai uşor dacă am fi marcat în prima repriză.

Dezamăgirea e mare pentru că ar fi trebuit să câştigăm. Eu cred că nici o remiză nu era bună, pentru că noi trebuia să câştigăm. Fotbalul se joacă pe goluri şi dacă nu dai gol…

Băieţii au pierdut un pic de încredere, e normal. E un dezastru! Am pierdut din luciditate şi ne-au taxat.

Papeau era accidentat. În rest, nu putem vorbi acum, la cald despre jucători! Trebuie să mergem înainte. Nu e uşor, moralul echipei a scăzut mult. Sunt antrenor până când grupul decide. Un antrenor antrenează şi gata.

E cel mai greu moment al carierei mele în România”, a declarat Cristiano Bergodi după înfrângerea cu Sepsi, de pe teren propriu, suferită luni seara, scor 0-1.

Lupta dintre Mike Tyson şi starul YouTube, Jake Paul, care va fi difuzată pe Netflix, va fi considerată profesionistă

Lupta dintre fostul campion mondial la categoria grea Mike Tyson şi starul YouTube Jake Paul, din 20 iulie, va...