Ana Bogdan, eliminată de o jucătoare venită din calificări în primul tur la Australian Open

Ana Bogdan, locul 66 WTA, a fost eliminată în primul tur la Australian Open, primul grand slam al anului.

Bogdan a fost învinsă de sportiva venită din calificări Brenda Fruhvirtova (Cehia, 110 WTA), scor 2-6, 6-4, 6-3.

Meciul a durat două ore şi 19 minute.

România le mai are reprezentante pe tabloul de simplu pe Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea.

Stiri recente

Simona Halep: De acum, începe pentru mine o altă etapă

Simona Halep a declarat la două zile după evenimentul de retragere de la Cluj, că pentru ea începe o...