Poli Timisoara – UTA 2-0

Poli Timisoara a castigat, sambata, derby-ul de pe teren propriu cu marea rivala UTA, scor 2-0.

Golurile timisorenilor au fost marcate de Arman Karamian, in minutul 23, si Abiodun (in imagine), in minutul 52.

La partida disputata pe stadionul “Dan Paltinisanu” au asistat in jur de 30.000 de spectatori, dintre care 1.500 de sustinatori ai formatiei oaspete.

Meciul a contat pentru etapa a XIII-a a Ligii I.

Poli Timisoara: 12. M.Popa – 30. Badoi, 23. Cinu, 4. Brezinsky, 25. Milhazes – 31. Abiodun (3. Latovlevici ’90+1), 7. Aliuta (27. T.Balan ’90), 17. Borbely, 10. Artiom Karamian – 9. Ganea, 11. Arman Karamian (19. G.Bucur ’69). Antrenor: Dusan Uhrin jr.

UTA: 30. D.Tudor – 25. Balan (3. Vasiljevici ’61), 6. Chita, 2. Amoreirinha, 17. Mihut – 99. Oprita (24. Iacob ’68), 16. Marginean, 18. Todea, 5. Fl.Dan (8. Edson ’74) – 27. Zaharia, 9. Baltoi. Antrenor: Marin Barbu.

Cartonase galbene: Cinu ’29 / Mihut ’64, Zaharia ’90+1.

Lupta dintre Mike Tyson şi starul YouTube, Jake Paul, care va fi difuzată pe Netflix, va fi considerată profesionistă

Lupta dintre fostul campion mondial la categoria grea Mike Tyson şi starul YouTube Jake Paul, din 20 iulie, va...