https://www.fapjunk.com https://pornohit.net london escort london escorts buy instagram followers buy tiktok followers

SUA a învins Cehia la United Cup

SUA a învins Cehia, iar Grecia s-a impus în faţa Bulgariei după a doua zi a United Cup, în turneul pe echipe mixte ce are loc în Australia între 29 decembrie şi 8 ianuarie.

La acest turneu participă 18 echipe naţionale repartizate în şase grupe (două la Perth, două la Sydney şi două la Brisbane). Întâlnirile cuprinzând două meciuri de simplu masculin şi două de simplu feminin, plus o partidă de dublu mixt.

După faza grupelor, urmează meciurile dintre echipele care au încheiat pe primul loc grupa lor, din acelaşi oraş, cele trei câştigătoare calificându-se în semifinale. Echipa necalificată cu cel mai bun bilanţ în faza grupelor va completa ultimul careu.

Rezultatele din cea de-a doua zi:

Grupa A
Grecia – Bulgaria 4-1
Maria Sakkari (Grecia) – Viktoria Tomova (Bulgaria) 6-3, 6-2
Dimităr Kuzmanov (Bulgaria) – Michail Pervolarakis (Grecia) 6-1, 6-1
Maria Sakkari/Stefanos Tsitsipas (Grecia) – Ghergana Topalova/Adrian Andreev (Bulgaria) 6-4, 6-4

Grupa B
Statele Unite – Cehia 4-1
Petra Kvitova (Cehia) – Jessica Pegula (SUA) 7-6 (8/6), 6-4
Frances Tiafoe (USA) – Tomas Machac (Cehia) 6-4, 2-4 (abandon)
Jessica Pegula/Taylor Fritz (SUA) – Marie Bouzkova/Jiri Lehecka (Cehia) 2-6, 6-3, 10-7

Grupa C
Elveţia – Kazahstan 5-0
Stanislas Wawrinka (Elveţia) – Aleksandr Bublik (Kazahstan) 6-3, 7-6 (7/3)
Jil Teichmann (Elveţia) – Jibek Kulambaeva (Kazahstan) 6-3, 6-2
Jil Teichmann/Marc-Andrea Huesler (Elveţia) – Aleksandr Bublik/Jibek Kulambaeva (Kazahstan) 7-6 (9/7), 6-3

Grupa D
Marea Britanie – Australia 3-2
Harriet Dart (Marea Britanie) – Maddison Inglis (Australia) 6-4, 6-4
Jason Kubler (Australia) – Daniel Evans (Marea Britanie) 6-3, 7-6 (7/3)
Sam Stosur/John Peers (Australia) – Harriet Dart-Jonny O’Mara (Marea Britanie) 7-6 (7/4), 6-4

Grupa E
Italia – Brazilia 3-2
Matteo Berrettini (Italia) – Thiago Monteiro (Brazilia) 6-4, 7-6 (9-7)
Lucia Bronzetti (Italia) – Laura Pigossi (Brazilia) 6-0, 6-2
Luisa Stefani/Rafael Matos (BRA) – Camilla Rosatello/Matteo Berrettini (Italia) 6-4, 6-7 (7/4), 10-4

Grupa F
Franţa – Argentina 5-0
Caroline Garcia (Franţa) – Nadia Podoroska (Argentina) 6-2, 6-0
Adrian Mannarino (Franţa) – Federico Coria (Argentina) 6-1, 6-0
Caroline Garcia/Edouard Roger-Vasselin (Franţa) – Nadia Podoroska/Tomas Martin Etcheverry (Argentina) 6-2, 6-4.

Stiri recente

Inter Milano – Atletico, scor 1-0, în turul optimilor Ligii Campionilor, într-un meciul arbitratat de Istvan Kovacs / PSV – Borussia Dortmund, scor 1-1

Internazionale Milano a învins, acasă, cu scorul de 1-0, pe Atletico Madrid, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor,...