SPORT LA TV/ Program TV 2 – 8 decembrie

MARŢI

19.00 Hochei DIRECT
Sport 1 Liga Mol: Ujpest – Steaua
19.30 Baschet masculin DIRECT
Eurosport 2 EuroCup:
Turow (Pol) – Charleroi (Belgia)
20.45 Fotbal DIRECT
Sport Klub 2. Bundesliga:
St Pauli – Ingolstadt
21.30 Baschet masculin DIRECT
Eurosport 2 EuroCup:
Gran Canaria (Spa)-Lietuvos (Lit)
21.45 Handbal masculin DIRECT
Telesport Liga Asobal:
Fraikin Gran. – FC Barcelona
21.45 Fotbal DIRECT
Sport.ro Cupa Ligii: Arsenal – Burnley

MIERCURI

16.00 Polo DIRECT
TVR 2 Steaua – CSM Oradea
18.15 Biatlon DIRECT
Eurosport Cupa Mondială din Suedia
19.00 Baschet feminin DIRECT
Telesport Cupa României:
LMK Sf. Gheorghe – MCM Tîrgovişte
19.15 Hanbdal feminin DIRECT
TVR 2 CE, România – Ungaria
21.45 Fotbal DIRECT
Sport.ro Cupa UEFA:
Manchester City – PSG

JOI

16.00 Polo DIRECT
TVR 2 Steaua – CSM Oradea
18.45 Biatlon DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Suedia
21.00 Fotbal feminin DIRECT
Eurosport CM U-20 în Chile Semifinale
21.00 Volei feminin DIRECT
Eurosport 2 CN Italia
21.45 Fotbal DIRECT
Telesport Meci din Cupa UEFA
21.45 Fotbal DIRECT
Sport Klub Cupa UEFA: Aston Villa – Zilina
23.30 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Beever Creek

VINERI

19.00 Sărituri cu schiurile DIRECT
Eurosport Cupa MondialăTrondheim
19.00 Baschet masculin DIRECT
Telesport CN, Gaz Metan – CSU Sibiu
19.15 Handbal feminin DIRECT
TVR 2 CE, România – Franţa
21.30 Fotbal DIRECT
Sport Klub Bundeliga:
Bayern Munchen – Hoffeinheim
21.30 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Lake Louise,
coborîre feminin
22.00 Rugby DIRECT
Sport 1 Cupa Heineken: Ulster – Llaneli

SÎMBÄ‚TÄ‚

08.00 Navigaţie DIRECT
Eurosport Cupa Musonului Terengganu
Malaezia
11.00 Handbal masculin DIRECT
Sport.ro Minaur B. M. – Dinamo Baumit
12.45 Biatlon DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Suedia
13.00 Handbal masculin DIRECT
Sport.ro HCM Constanţa – Energia
Lignitul Tg. Jiu
14.30 Nataţie DIRECT
Telesport FINA Syncro
15.30 Rugby DIRECT
Sport 1 Cupa Heineken
Leinster – Castres
16.30 Fotbal DIRECT
Sport Klub Bundesliga: Karlsruhe – Werder
17.00 Sărituri cu schiurile DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Norvegia,
echipe
17.00 Baschet feminin DIRECT
Telesport BCT Alexandria –
LMK Sf. Gheorghe
17.30 Fotbal DIRECT
Sport 1 Rangers – Hamilton
18.15 Floorball DIRECT
Eurosport 2 CM Cehia
19.00 Fotbal DIRECT
Sport Klub Bundesliga:
Bielefeld – Dortmund
19.30 Handbal masculin DIRECT
Telesport Liga Asobal:
Ciudad Real – Fraikin Granollers
20.00 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială
Beaver Creek Masculin Super-G
21.30 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Lake Louise,
coborîre feminin
22.00 Fotbal DIRECT
Sport 1 Meci din Ligue I

DUMINICÄ‚

04.00 Boxbuster DIRECT
Sport.ro Oscar De La Hoya –
Manny Pacquiao
08.30 Navigaţie DIRECT
Eurosport Cupa Musonului Terengganu
Malaezia
11.00 Handbal masculin DIRECT
Sport.ro HC Odorhei – Steaua Bucureşti
12.30 Floorball DIRECT
Eurosport 2 CM Cehia
14.14 Rugby DIRECT
Sport 1 Cupa Heineken:
Stade Francais – Harlequins
14.30 Nataţie DIRECT
Telesport FINA Syncro
14.45 Sărituri cu schiurile DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Norvegia DT 131
15.00 Hochei DIRECT
Sport Klub Liga Mol: Steaua – DAB Docler
16.00 Fotbal DIRECT
Sport 1 Hibernian – Celtic
16.30 Rugby DIRECT
TVR 2 Selecţionata Bucureşti –
Selecţionata Petrarca
17.00 Baschet masculin DIRECT
Telesport CN, CSU Braşov – CS Otopeni
18.00 Fotbal DIRECT
Sport 1 Meci din Ligue I
18.00 Fotbal DIRECT
Sport Klub Bundesliga: Koln – Hamburg
18.15 Floorball DIRECT
Eurosport 2 CM Cehia
19.00 Handbal masculin DIRECT
Telesport Liga Asobal:
Real Ademar – FC Barcelona
19.45 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondiaală Lake Louise
Feminin, Super-G
20.00 Rugby DIRECT
Sport 1 Cupa Heineken:
Bath Rugby – Glasgow
20.00 Fotbal DIRECT
Sport Klub Bundesliga:
Wolfsburg – Hannover
20.30 Fotbal feminin DIRECT
Eurosport 2 CM U-20, finala mică
21.15 Handbal feminin DIRECT
TVR 2 CE, România – Danemarca
21.45 Fotbal DIRECT
Sport 1 Meci din Portugalia
22.00 Fotbal DIRECT
Sport Klub 2. Bundesliga:
Duisburg – Kaiserslautern
23.15 Fotbal feminin DIRECT
Eurosport CM U-20, finala

LUNI

13.00 Curling DIRECT
Eurosport CE Suedia
19.00 Fotbal
Eurosport Eurogoluri
21.00 Sporturi de contact
Eurosport Fight Club

Stiri recente

Cândea Andreea, jucătoarea ACS Fotbal Feminin Baia Mare, convocată în Echipa Națională U15

Echipa Națională de Fotbal Feminin U15 se pregătește pentru un stagiu intensiv de antrenament, ce va avea loc la...