Sepsi a fost eliminată de Djurgardens din Conference League

Djurgardens (Suedia) a învins pe Sepsi Sf. Gheorghe, scor 3-1, în manşa secundă a turului al treilea preliminar din Conference League. Astfel, Sepsi a fost eliminată din competiţie, cu dublă înfrângere în faţa suedezilor şi cu 2-6 scor cumulat.

Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 8, pentru Sepsi. În minutul 12, Finndell a egalat situaţia pe tabela de marcaj. În minutul 23 Asoro a marcat al doilea gol al echipei suedeze. În minutul 71, Mitrea a gafat şi Asoro a înscris stabilind scorul final.

Djurgardens: Zetterstrom – Johansson (Lofgren 75’), Hien, Ekdal, Bengtsson – Finndell (Danielson 46’), Schuller (Banda 28’). Eriksson – Asoro, Edvardsen (Wikheim 62’), Radetinac (Doumbouya 75’). Antrenor: Kim Bergstrand

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly – Dimitrov (Ciobotariu 88), Ninaj, Mitrea, Ispas – Aganovic, Păun, C. Matei (G. Dragomir 88’). Damaşcan (J. Rodriguez 52’), Rondon (Tudorie 72’), Bărbuţ (Achachbar 72’). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Edvardsen 1, Danielson 89 / Păun 21, Ninaj 79, Mitrea 83, J. Rodriguez 86

Arbitri: Sascha Stegemann – Mark Borsch, Christof Gunsch – Florian Badstubner (toţi din Germania)

În play-off, Djugardens va evolua cu Apeol Nicosia.

Naționala României de polo va debuta împotriva Greciei, la Jocurile Olimpice

Naţionala României de polo va evolua cu echipa Greciei, în primul meci din Grupa A de la Jocurile Olimpice,...