Propunere: Nici un punct pentru rezultatul de 0-0

Fostul selectioneral Israelului, Shlomo Sharf, a propus ca echipele care termina la egalitate, 0-0, un meci sa nu mai primeasca niciun punct.


„Maniera negativa de joc nu trebuie recompensata. Echipele care termina un meci cu scorul de 0-0 nu merita acel punct care se acorda în caz de egalitate. Este nevoie de reguli noi, pentru a face fotbalul cât mai ofensiv”
, a declarat tehnicianul.

Sharf a antrenat nationala Israelului între 1992-2000.

Stiri recente

Creştere cu 20 % a premiilor totale la Wimbledon

Organizatorii turneului de la Wimbledon au anunţat creşterea cu 20 % a premiilor totale, în timp ce campionii la...