Onoare: Steven Gerrard a fost decorat de regina

Internationalul englez Steven Gerrard a fost decorat astazi de regina Elisabeta a II -a a Marii Britanii, jucatorul lui FC Liverpool primind „Ordinul Imperiului Britanic”.

„A fost un eveniment cu mult mai important decit cea mai mare finala din fotbal”, a spus Gerrard despre intilnirea cu regina, care a avut loc la palatul Buckingham. In virsta de 26 de ani, fotbalistul a fost capitanul echipei „cormoranilor”, laureata cu trofeul Ligii Campionilor in 2005.

Stiri recente

Federer revine la US Open pentru un meci demonstrativ

Organizatorii turneului US Open au anunţat că Roger Federer, de cinci ori câştigător al turneului între 2004 şi 2008,...