Ogararu, cel mai bun de pe teren in Ajax – Bremen 3-1

0
103

Fotbalistul roman George Ogararu a fost integralist in meciul pe care echipa sa, Ajax Amsterdam, l-a castigat cu scorul de 3-1 in fata germanilor de la Werder Bremen. Site-ul UEFA l-a desemnat pe roman cel mai bun fotbalist de pe teren.

Leonardo Santiago a deschis scorul in minutul 3, insa nemtii nu s-au lasat intimidati si au egalat 9 minute mai tarziu prin Hugo Almeida. In repriza a doua, Huntelaar (60’) si Babel (74’) au dus scorul la 3-1. Desi in ultimele 15 minute au atacat, olandezii nu au reusit sa mai inscrie.

Victoria “lancierilor” la doua goluri diferenta nu a fost insa suficienta pentru calificare. In tur, Bremen castigase cu 3-0, astfel ca nemtii se califica in optimile de finala ale Cupei UEFA.