Monica Niculescu, eliminată în optimi la dublu, la Roland Garros

Monica Niculescu a fost eliminată în optimile probei de dublu feminin de la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Perechea Monica Niculescu / Cristina Bucsa (Spania, 26 de ani) a fost învinsă de echipa Emma Navarro (SUA) / Diana Shnaider (Rusia), scor 3-6, 6-4, 6-4.

Meciul a durat două ore şi nouă minute.

Stiri recente

Zverev, Rege pe Zgura Durerii! Germanul a învins o boală cronică, șapte ligamente rupte și un Cobolli eroic pentru primul său Grand Slam

Zgura de la Roland Garros scrie istorii memorabile, dar puține poartă încărcătura emoțională a triumfului de duminică al lui...