Marica, inca o ”dubla” pentru VfB Stuttgart!

Atacantul Ciprian Marica a marcat doua goluri pentru formatia VfB Stuttgart, simbata, in meciul amical cistigat, in deplasare, cu scorul de 5-2, in fata echipei St. Pauli, ultimul dinaintea startului sezonului 2008/2009 in Bundesliga, informeaza site-ul oficial al gruparii germane.

Marica a fost titular in atac, alaturi de Mario Gomez. Internationalul romin a inscris ambele goluri in a doua repriza a intilnirii, iar in minutul 66 a fost inlocuit cu Ljuboja.

Intr-un alt meci amical, formatia Energie Cottbus, cu atacantul Emil Jula in teren din minutul 50, a invins, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Ingolstadt. Jula l-a inlocuit pe bulgarul Rangelov, autorul celor doua goluri ale echipei din Cottbus.

Stiri recente

Dosar penal in rem pentru distrugere şi tulburarea ordinii publice în conflictul dintre suporteri înaintea meciului Rapid – UTA. Patru persoane au avut nevoie...

Direcţia Generală de Jandarmi a Municipiului Bucureşti a anunţat, că înaintea meciului Rapid - UTA, a avut loc în...