Liga I: Unirea Urziceni – FC Vaslui 0-0

Unirea Urziceni a inregistrat, simbata, in urma egalului din deplasare, 0-0, cu FC Vaslui, cel de-al optulea meci consecutiv din Liga I in care nu a primit gol.

In minutul 36, Bilasco a reusit sa introduca mingea in poarta adversa, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Vasluienii au fost aproape de deschiderea scorului in minutul 56, cind Mardare si Gheorghiu au sutat din interiorul careului, dar ambii au fost blocati de fundasii lui Dan Petrescu.

Elevii lui Dan Petrescu puteau deschide scorul in minutul 79, in urma unui contraatac purtat pe partea stinga de Mara, care i-a pasat in centru careului noului intrat Cristian Constantin, care a sutat in bara de la 8 metri.

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...