Liga I: Jiul Petrosani – CFR Cluj 0-2

In primul meci al zilei de sambata din etapa a XXIII-a a Ligii I, CFR Cluj a obtinut o victorie importanta in deplasare, la Petrosani, in fata Jiului. oaspetii s-au instalat la conducerea partidei inca de la inceput, reusind sa deschida scorul foarte repede, in minutul 10, prin Semedo.

In minutul 36, Surdu a majorat diferenta de socr la doua goluri. Echipa lui Bergodi (foto) castiga astfel cu 2-0 si acumuleaza 46 de puncte.

Contracanditatele clujenilor la locul 2 in clasament, Rapid si Steaua, joaca si ele astezi in etapa a XXIII-a. Rapidul intalneste, in deplasare, pe FC Vaslui, iar Steua va evolua la Craiova impotriva Argesului, cu incepere de la ora 20.45.

Stiri recente

Dosar penal in rem pentru distrugere şi tulburarea ordinii publice în conflictul dintre suporteri înaintea meciului Rapid – UTA. Patru persoane au avut nevoie...

Direcţia Generală de Jandarmi a Municipiului Bucureşti a anunţat, că înaintea meciului Rapid - UTA, a avut loc în...