Te asteptam si pe retelel sociale

Alte sporturi

Hochei pe gheata / Rezultate din NHL

Deşi a fost condusă cu 2-0 după mai puţin de şase minute de joc, Phoenix Coyotes a revenit în jocul de pe terenul lui Los Angeles Kings şi s-a impus cu 3-2, Travis Roche marcând golul victoriei cu 99 de secunde înainte de final.

NHL

Washington Capitals – Florida Panthers 1-4, au marcat Dainius Zubrus, respectiv Martin Gelinas, de două ori, Jozef Stumpl şi Ville Peltonen. Gazdele au deschis scorul şi au condus până în minutul 22.

New York Rangers – Atlanta Thrashers 1-3, au marcat Jaromir Jagr, respectiv Ilya Kovalchuk, Niclas Havelid şi Marian Hossa. în minutul 48 scorul era încă 1-1.

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers 4-3 după lovituri de departajare, au marcat Scott Gomez, Jamie Langenbrunner şi Brian Gionta, respectiv Ryan Potulny, Kyle Calder şi Simon Gagne. Devils au egalat la 3 cu 21 de secunde înainte de final.

San Jose Sharks – St. Louis Blues 0-1, au marcat Bill Guerin.

Los Angeles Kings – Phoenix Coyotes 2-3, au marcat Alexander Frolov şi Anze Kopitar, respectiv Josh Gratton, Ladislav Naghy şi Travis Roche.

Edmonton Oilers – Calgary Flames 0-4, au marcat Matthew Lombardi, Dustin Boyd, Alex Tanguay şi Dion Phaneuf.

Minnesota Wild Cats – Dallas Stars 1-2 după lovituri de departajare, au marcat Mikko Koivu, respectiv Niklas Hagman.

Colorado Avalanche – Detroit Red Wings 3-1, au marcat Ian Laperriere, Andrew Brunette şi Joe Sakic, respectiv Valtteri Filppula.

Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning 5-6 după lovituri de departajare, au marcat Eric Staal, de două ori, Ray Whitney, Andrew Ladd şi Scott Walker, respectiv Vaclav Prospal, Vincent Lecavalier, Paul Ranger, Martin St. Louis şi Filip Kuba. Hurricanes au condus în permanenţă pe tabela de marcaj dar au cedat meciul la lovituri de departajare.

Nashville Predators – Chicago Blackhawks 6-3, au marcat Martin Erat, Jean Pierre Dumont, David Legwand, de trei ori, şi Kimmo Timonen, respectiv Martin Havlat, Craig McDonald şi Duncan Keith. Cu 12 minute înainte de final scorul era egal, 3-3.

Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 8-2, au marcat Jordan Staal, Jarkko Ruutu, Mark Recchi, de trei ori, Sidney Croybs, Michel Ouellet şi Ryan Malone, respectiv Jeff O’Neill şi Brendan Bell.

Montreal Canadians – Buffalo Sabres 4-3, au marcat G. Latendresse, Sakku Koivu, Francis Bouillon şi Michael Ryder, respectiv Daniel Briere, de două ori, şi Derek Roy. Gazdele au condus cu 3-0, Sabres au egalat la 3 dar Ryder a adus victoria pentru Canadians cu mai puţin de trei minute înainte de final.

Boston Bruins – Ottawa Senators 0-3, au marcat Chris Phillips şi Dany Heatley, de două ori.

Citeste mai multe!

Hochei pe gheata: Rezultate din NHL

Slovacul Marian Hossa (foto), super-starul lui Atlanta Thrashers, a fost cel mai bun jucător al serii el reuşind trei goluri pentru victoria formaţiei sale, 6-2 cu Los Angeles Kings.

Iata rezultatele complete inregistrate in noaptea aceasta in NHL:

Pittsburgh Penguins – New York Islanders 5-2, au marcat Erik Christensen, de două ori, Michel Ouellet şi Sydney Crosby, de două ori, respectiv Richard Park şi Aaron Asham. Scorul a fost egal, 2-2, până în minutul 43.

Atlanta Thrashers – Los Angeles Kings 6-2, au marcat Shane Hindy, Marian Hossa, de trei ori, Jim Slater şi Glen Metropolit, respectiv Alexander Frolov şi Tom Kostopoulos.

Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 4-5 după prelungiri, au marcat Patrick Sharp, Bryan Smolinski, de două ori şi Jim Vandermeer, respectiv Sergei Fedorov, Rostislav Klesela, Joe Motzko, Fredrik Modin şi Jason Chimera. Blackhawks a condus cu 3-1, Crew au avut 4-3 dar gazdele au revenit şi au egalat cu 93 de secunde înainte de final ducând jocul în prelungiri.

Montreal Canadians – Vancouver Canucks 0-4, au marcat Josh Green, Lukas Krajicek, Ryan Kesler şi Jan Bulis.

Ottawa Senators – Washington Capitals 5-2, au marcat Andrej Mezaroş, Mike Comrie, de două ori, Daniel Alfredsson şi Patrick Schaefer, respectiv Chris Clark şi Steve Eminger.

New Jersey Devils – New York Rangers 1-0, au marcat Brad Lukovich,

Tampa Bay Lightning – Toronto Maple Leafs 2-4, au marcat Vincent Lecavalier şi Dan Boyle, respectiv Nik Antropov, John Pohl, Alex Steen şi Alexei Ponikarovski. Gazdele au condus cu 1-0 şi 2-1 iar rezultatul de egalitate, 2-2, a rezistat până cu ceva mai mult de patru minute înainte de final.

Florida Panthers – Carolina Hurricanes 2-3 după prelungiri, au marcat Olli Jokinen şi Nathan Horton, respectiv Scott Walker, Erik Cole şi Justin Williams. Oaspeţii au deschis scorul, gazdele au preluat conducerea, 2-1, Hurricanes a egalat cu şase minute şi jumătate înainte de final pentru a duce jocul în prelungiri unde a reuşit să dea şi lovitura.

Minnesota Wild Cats – Edmonton Oilers 1-2, au marcat Wes Walz, respectiv Joffrey Lupul şi Marc Andre Bergeron.

Anaheim Mighty Ducks – St. Louis Blues 2-6, au marcat Corey Perry şi Teemu Selanne, respectiv Eric Brewer, Petr Cajanek, Doug Weight, Keith Tkaciuk, Jamal Mayer şi Dallas Drake.