Hochei / Miercurea Ciuc a castigat meciul 3 al finalei cu Steaua

Sport Club Miercurea Ciuc a învins Steaua cu 3-1 în meciul trei al finalei Campionatului Naţional de Hochei. Scorul general a devenit astfel 2-1 pentru hocheiştii din Harghita.

Steaua a scăpat ieftin în prima repriză a jocului cu Sport Club Miercurea Ciuc. Oamenii lui Marius Gliga au rezistat atacurilor în forţă ale ciucanilor Molnar, Filip şi Levente Hoszo, iar prima repriză s-a încheiat 0-0.

Ciucul a condus însă la finalul părţii secunde cu 2-0, graţie golurilor marcate de Erwin Moldovan şi Peter Filip.

Trupa din Harghita şi-a mărit avantajul în ultima repriză după ce Joszep Adoryan a marcat din pasa mvp-ului meciului, Erwin Moldovan. Steaua a închis tabela după un şut deviat al lui Krekah.

Meciul patru al finalei se va juca astăzi tot la Miercurea Ciuc.

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...