Egal cu emotii pentru Chelsea in Cupa Angliei

Chelsea a fost la un pas de a fi eliminata in sferturile de finala ale Cupei Angliei dupa ce la pauza era condusa cu 3-1 de catre fosta adversara a lui Dinamo in grupele Cupei UEFA, Tottenham Hotspur.

Bulgarul Berbatov a deschis scorul pentru Spurs, Lampard egaland pentru trupa lui Mourinho. Au venit insa autogolul lui Essien din minutul 28 si golul lui Ghaly, Tottenham intrand la vestiare cu un avantaj de doua goluri.

Chelsea s-a luptat mult pentru egalare in partea a 2-a si parea ca va fi eliminata insa golul lui Lampard a reaprins sperantele in tribune. Golul egalarii a venit insa foarte tarziu, cu 4 minute inainte de finalul partidei, Kalou fiind cel care ii asigura lui Chelsea rejucarea partidei conform regulamentului din Cupa Angliei.

Trupa lui Mourinho ca avea insa de infruntat si ostilitatea publicului, rejucarea meciului urmand sa aiba loc pe stadionul concitadinei Tottenham.

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...