Dinamo vs Urziceni in finala campionatului de fotbal pe plaja

Finala turneului de fotbal pe plajă de la Mangalia se va disputa sâmbătă între Câinii Roşii (Dinamo) şi Unirea Urziceni.

Vineri, în prima semifinală, Unirea Urziceni a dispus cu 3-0 de FC Argeş, toate cele trei goluri ale ialomiţenilor fiind marcate de Onofraş.

Cea de-a doua semifinalăa, dintre Vitezişti şi Câinii Roşii a fost disputată pâna la limita sportivităţii, dovedind încă o dată ca orgoliile la un meci între Steaua şi Dinamo nu se pot lăsa deoparte, nici măcar la un meci de vacanţă.

Partida a intrat în prelungiri după ce, la finalul timpului regulamentar, scorul era egal, 2-2, graţie reuşitelor lui Glonţ (2) pentru Vitezişti, respectiv, Marius Luca şi Ionuţ Florea. În prima repriza de prelungiri, Marian Ivan a fost cel care a făcut diferenţa, meciul încheindu-se cu scorul de 3-2 în favoarea Câinilor Roşii.