DINAMO, ELIMINATA DIN CUPA ROMANIEI

Dinamo Bucuresti a pierdut, miercuri, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul sustinut, la Urziceni, in compania formatiei Dacia Mioveni, in urma acestui rezultat dinamovistii fiind eliminati in sferturile de finala ale Cupei Rominiei-Timisoreana.

In minutul 5, Andrei Margaritescu a fost faultat, insa apoi s-a ridicat si l-a lovit pe Madalin Murgan, fiind eliminat de arbitrul Tiberiu Lajos.

Ionel Danciulescu a ratat un penalti pentru Dinamo in minutul 20, acordat dupa un hent al lui Miclaus.

In minutul 55, Octavian Chihaia a fost tinut in careu de Cosmin Moti, iar arbitrul Tiberiu Lajos a acordat penalti pentru Dacia Mioveni. Lovitura de la 11 metri a fost transformata de Robert Neagoe.

Dinamo a beneficiat de o lovitura libera indirecta, in minutul 68, de la circa 13 metri, insa mingea sutata de Florin Bratu s-a lovit de zidul jucatorilor de la Dacia Mioveni.

Dacia Mioveni: 12. Stanca – 2. Scarlatache (25. Chihaia ’52), 4. Olteanu, 6. Daouda, 16. Miclaus – 5. Ghindaru, 7. Murgan (10. Vladu ’22), 21. Frasineanu, 18. R. Neagoe – 19. Chiacu, 13. Cr. Bratu (20. A. Neagoe ’70). Antrenor: Sorin Cirtu

Dinamo: 1. Lobont – 5. Stoican, 4. Moti, 28. Izvoranu, 3. Pulhac – 22. Torje (29. L. Ganea ’78), 25. Ropotan, 6. Margaritescu, 7. C. Munteanu (8. Bostina ’70) – 15. Fl. Bratu, 10. Danciulescu (24. Zicu ’51). Antrenor: Cornel Talnar

Naționala României de polo va debuta împotriva Greciei, la Jocurile Olimpice

Naţionala României de polo va evolua cu echipa Greciei, în primul meci din Grupa A de la Jocurile Olimpice,...