CS Mioveni – FC Argeş, scor 0-1, în Superligă

FC Argeş a învins în deplasare, vineri, scor 1-0, pe CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, prin Garita. În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

CS Mioveni: I. Popescu – I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) – Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’).  Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton – Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna – Meza Colli, Nijke – Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’). Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: V. Pop 42, Balaur 90+10 / Alceus 36, Garita 48, Jakolis 63, Mezza Colli 90+10

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – Ciprian Florin Danşa, Bogdan Gheorghe – Iulian Dima

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan – Adrian Vornicu

Observator: Cristian Nica

Stiri recente

CFR Cluj e vicecampioana României. Ardelenii au învins Farul cu 5-1

CFR Cluj e noua vicecampioană a României după ce a învins Farul Constanţa, 5-1, în ultima etapă a play-off-ului...