Cristiano Ronaldo aduce victoria pentru Manchester

0
132

Manchester United, liderul la zi din Premier League, a reusit sa castige sambata, in deplasare, cu scorul de 2-1, invingand pe Fulham. McBride a deschis repede scorul pentru gazde, in minutul 17, oaspetii replicand 12 minute mai tarziu, prin golul veteranului Ryan Giggs.

Victoria “diavolilor rosii” a fost adusa de Cristiano Ronaldo, portughezul reusind sa inscrie cu numai 2 minute inainte de finalul meciului.

Pentru Manchester au evoluat: Van der Sar – Brown, Ferdinand, Vidic (59 OShea), Evra (67 Silvestre) – Cristiano Ronaldo, Scholes, Carrick (67 Saha) – Giggs, Rooney, H. Larsson.

Dupa 28 de etape, manchester isi consolideaza pozitia de lider in clasament, acumuland 69 de puncte, cu 9 mai mult decat Chelsea, care are insa si un meci mai putin disputat.