Caroline Garcia, învinsă de Danielle Collins în sferturile de finală, la Miami Open

Caroline Garcia (27 WTA), care a acuzat dureri la umărul drept ca şi în cele două tururi precedente, a fost învinsă în sferturile de finală ale turneului WTA 1000 de la Miami de Danielle Collins (53 WTA), scor 6-3, 6-2.

Meciul a durat o oră şi 20 de minute.

Danielle Collins, care în turul precedent a eliminat-o pe Sorana Cîrstea, va juca în semifinale cu învingătoarea din meciul dintre Jessica Pegula (locul 5 WTA) şi Ekaterina Alexandrova (locul 16 WTA).

Stiri recente

Creştere cu 20 % a premiilor totale la Wimbledon

Organizatorii turneului de la Wimbledon au anunţat creşterea cu 20 % a premiilor totale, în timp ce campionii la...