Borussia Dortmund, după finala de Liga Campionilor: Fotbalul nu este un basm şi nu există întotdeauna finaluri fericite

Borussia Dortmund a postat, după finala Ligii Campionilor, pierdută în faţa echipei Real Madrid, un mesaj prin care le mulţumeşte suporterilor pentru susţinere, adăugând şi că în fotbal nu există întotdeauna finaluri fericite.
”Povestea noastră continuă şi nu am putea-o face fără sprijinul vostru. Vă mulţumim”, a notat Borussia Dortmund în social media.
Real Madrid a învins, pe stadionul Wembley din Londra, cu scorul de 2-0, echipa Borussia Dortmund, în finala Ligii Campionilor, şi a câştigat pentru a 15-a oară principalul trofeu continental intercluburi.

Stiri recente

Zverev, Rege pe Zgura Durerii! Germanul a învins o boală cronică, șapte ligamente rupte și un Cobolli eroic pentru primul său Grand Slam

Zgura de la Roland Garros scrie istorii memorabile, dar puține poartă încărcătura emoțională a triumfului de duminică al lui...