Artimon la CFR Timişoara

La trei săptămâni după demisia de la Poli Timişoara, Alin Artimon a fost numit în funcţia de antrenor principal al divizionarei B, CFR Timişoara. În acelaşi timp, patronul Poli Timişoara a anunţat că la cârma echipei va veni Valentin Velcea, informează corespondentul AMOS News.

Artimon nu consideră că e un pas înapoi. „Nu m-am născut în Divizia A şi oricum în prima ligă sunt doar 18 echipe. Iniţial am vrut să stau până la vară, dar până la urmă cei de la CFR m-au convins. Am mai avut o opţiune, tot din liga a doua, dar am ales CFR-ul pentru că aici cunosc mai bine echipa. La partea financiară ne-am înţeles în trei minute”, a spus Artimon, citat de violamania.ro. Artimon îl va avea ca secund pe Roberto Ivan.
 

Stiri recente

Federer revine la US Open pentru un meci demonstrativ

Organizatorii turneului US Open au anunţat că Roger Federer, de cinci ori câştigător al turneului între 2004 şi 2008,...