Ana Bogdan, eliminată în primul tur la Miami Open

Ana Bogdan, locul 66 WTA, a fost eliminată în primul tur la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000.

Ana Bogdan a fost învinsă de sportiva cehă Katerina Siniakova, locul 16 WTA, scor 6-2, 6-4.

Meciul a durat o oră şi 24 de minute.

Prezenţa în primul tur la Miami Open este recompensată cu 23.250 de dolari şi 10 puncte WTA.

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...