Amical: Steaua – Levski 1-0; Habibou accidentat grav!

Steaua a invins, vineri, formatia bulgara Levski Sofia, cu scorul de 1-0, intr-un meci disputat in stagiul de pregatire din Cipru.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Dica, in minutul 26, dupa centrarea lui Pepe Moreno.

Steaua: 1 Robinson Zapata – 4 Pawel Golanski, 3 Dorin Goian, 24 Sorin Ghionea, 15 Mihaita Nesu – 16 Banel Nicolita, 8 Ovidiu Petre, 27 Dayro Moreno, 29 Andres Mendoza – 10 Nicolae Dica, 22 Pepe Moreno

Au mai evoluat: Vatca, P. Marin, Baciu, Eze, V. Badea, Lovin, Plesan, Surdu, Neaga si Habibou

Levski Sofia: 1 Georgi Petkov – 3 Zhivko Milanov, 4 Igor Tomasic, 5 Youssef Rabeh, 14 Veselin Minev – 8 Georgi Sarmov, 18 Miroslav Iovanov – 11 Ze Soares, 10 Joaozinho, 24 Nikolai Dimitrov – 9 Jean Carlos

Au mai evoluat: Tasevski, Borimirov, Ognianov

Partida s-a incheiat cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar, datorita unei accidentari grave a varfului Habib Habibou. Acesta a fost lovit la gat de un fundas al formatiei bulgare si a fost transportat de urgenta la spital. Pentru amanunte ramaneti pe site-ul www.sportm.ro.

David Popovici a câştigat titlul naţional la 50 m liber

David Popovici a câştigat, la Otopeni, titlul naţional al României pe anul 2024, în proba de 50 de metri...