Alexandra Anghel, medalie de aur la CE de Lupte. Al doilea titlu continental pentru România la competiţia de la Zagreb

Al doilea titlu continental pentru România a fost adus de luptătoarea Alexandra Anghel (72 kg), care a câştigat prima finala europeană de seniori din cariera sa.

Alexandra a învins-o pe Buse Cavusoglu Tosun (Turcia), după o finală plină de emoţii.

România mai are o medalie de aur prin Andreea Ana şi două de bronz obţinute de Krista Incze şi Cătălina Axente.

Stiri recente

Sâmburești, lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026

Domeniile Sâmburești este lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026, informează iqads.ro.Topul...