Ajax-ul lui Ogararu a umilit Feyenoord

In derby-ul etapei a 23-a din campionatul olandez de fotbal, Ajax Amsterdam, echipa romanilor George Ogararu si Nicolae Mitea, a surclasat pe Feyenoord Rotterdam cu scorul de 4-1.

Ogararu a fost titular si a evoluat pe toata durata partidei.

Omul meciului a fost W. Sneijder, care a reusit un hattrick, punctand pentru “batavi” in minutele 20, 32 si in minutul 87, cand a inchis tabela la 4-1. Anterior, in min 34, Mul a dus scorul la 3-0,iar grecul Charisteas a reusit, cu trei minute inainte de pauza, sa reduca scorul la 3-1.

In urma acestei victorii, Ajax acumuleaza 51 de puncte si se afla pe locul 2, la 5 puncte in spatele liderului PSV. Feyenoord ocupa locul 5 cu 42 de puncte.

David Popovici, medalie de aur şi la 400 m liber la Campionatului Naţional

David Popovici a câştigat medalia de aur în proba de 400 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot...