VIDEO/ STEAUA INVINGE GLORIA BISTRITA LA REGHIN

0
67

Steaua a reusit sa invinga in deplasare Gloria Bistrita cu scorul de 3-1, gratie dublei reusite de Nicolae Dica (foto) si autogolului marcat de Hadzibulici

Dica a deschis scorul in minutul 19, dupa un sut deviat al lui Banel Nicolita, respins slab de Tatarusanu. Atacantul Stelei a reusit “dubla” cinci minute mai tarziu, din lovitura libera.

Gloria a reintrat in meci in minutul 44, Toma reusind sa marcheze dupa o lovitura cu capul, profitand de ezitarea fundasilor stelisti si de iesirea total gresita a lui Zapata la o lovitura libera.

Sperantele Gloriei au fost spulberate in minutul 62, dupa autogolul lui Hadzibulici.

Dica putea sa realizeze hattrick-ul pe final, insa Tatarusanu a scos de sub bara lovitura libera trimisa perfect de stelist.

Gloria Bistrita: 12. Tatarusanu – 24. D. Matei, 25. D. Toma, 18. Frasinescu, 30. Turcu – 29. Negrean (8. Arhire ’46), 21. Nalati, 17. A. Muresan (11. Hadzibulici ’60), 16. R. Dobre – 7. Coroian, 9. Tilinca (4. Codoban ’70). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

Steaua: 1. Zapata – 4. Golanski (17. E. Baciu ’87), 3. D. Goian, 24. Ghionea, 18. P. Marin – 8. Ov. Petre, 23. Plesan – 16. Nicolita (25. Neaga ’85), 10. N. Dica, 29. Andres Mendoza (27. Dayro Moreno ’73) – 22. Jose Moreno. Antrenor: Marius Lacatus

Cartonase galbene: D. Toma ’22, Negrean ’23, Frasinescu ’28, A. Muresan ’35, Coroian ’77 / D. Goian ’45.