VIDEO / Lampard mentine Chelsea in lupta pentru titlu

0
60

Într-una din restanţele din Premier League, Chelsea Londra s-a impus cu 1-0 la Manchester City şi a revenit la şase puncte de lidera Manchester United, aceasta fiind distanţa constantă dintre cele două pretendente la titlu.

Cu rebelul Joey Barton în teren, City nu a reuşit să ţină piept decât 27 de minute lui Chelsea care a deschis apoi scorul marcând de altfel şi singurul gol al meciului prin Frank Lampard din penalty.

Jose Mourinho a început cu Petr Cech, Geremi, Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole, Ballack, Makelele (Diarra 93), Lampard, Salomon Kalou, Drogba, Robben (Shaun Wright Phillips 78), în timp ce Stuart Pearce i-a răspuns cu Isaksson, Richards, Dunne, Distin, Sun Jihai (Miller 63), Hamann (Dabo 80), Barton, Ireland, Ball, Vassell (Samaras 73), Mpenza.

Într-o altă restanţă, Arsenal, cu Diaby, Denilson şi Baptista pe teren, cu Gilberto Silva fundaş central dar fără accidentatul Thierry Henry, s-a impus cu acelaşi scor, 1-0, la Aston Villa, gol Diaby în minutul 9, iar Tunarii au acum două puncte avans în faţa lui Liverpool şi încă un meci mai puţin disputat în lupta pentru locul trei.