0
75

Rapid a invins, sambata, cu scorul de 2-1, pe terenul Gloriei Bistrita, intr-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I.

Jocul, disputat in conditii grele, pe un teren inghetat, nu a avut goluri pana in minutul 48, cand Mugurel Buga a deschis scorul cu un sut din coltul careului de 16 metri. Emil Dica a majorat diferenta cinci minute mai tarziu, executand impecabil penalty-ul obtinut de Sapunaru.

Gazdele au marcat golul de onoare in minutul 62, cand Božović a deviat in propria poarta sutul lui Tilinca.

Gloria Bistriţa: Tătăruşanu – D. Matei, Abrudan, Frăsinescu, D. Toma (Fl. Băd 79) – M. Rus (Codoban 58), Sepsi, C. Danciu (Câju 58), R. Dobre – Tilincă, Hadzibulic. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Rapid: Andrade – Săpunaru, Maftei, M. Constantin, Božović – E. Dică, Grigorie (Boya 73), C. Lazăr, Cesinha (Herea 65) – Buga (Grigore 65), Burdujan. Antrenor: Mircea Rednic