Antrenorul lui Espanyol Barcelona, Ernesto Valverde (foto), anunta inainte meciului cu Werder Bremen ca vrea sa faca istorie si sa-si califice echipa in finala Cupei UEFA iar elevii sai i-au indeplinit deja intr-o mare masura dorinta, Espanyol zdrobind cu 3-0 formatia germana.

Desi nu straluceste in Primera Division, Espanyol Barcelona are un parcurs formidabil in Cupa UEFA si a doua echipa a Cataluniei este foarte aproape de a juca marea finala.
In prima mansa a semifinalelor, la Barcelona a venit Werder Bremen, una din fortele Germaniei, dar elevii lui Ernesto Valverde nu s-au lasat intimidati si au facut unul din cele mai bune meciuri din acest sezon.

Moises Hurtado a deschis scorul in minutul 20 cu o superba lovitura de cap dupa un corner executat scurt de Ivan De La Pena si o centrare a lui Rufete, golgeterul Pandiani a facut 2-0 imediat dupa pauza cu o noua lovitura de cap dupa un corner executat de aceasta data direct de Ivan De La Pena iar rezerva Coro a inchis meciul si a stabilit probabil soarta calificarii in ultimele minute ale primei manse cu o reluare din apropiere dupa o centrare pe jos a lui Riera.
Espanyol – Werder Bremen 3-0 iar noaptea mizerabila a nemtilor a fost completata de eliminarea portarului Wiese, cel care l-a faultat in pozitie de ultim aparator pe Raul Tamudo in minutul 58.

Naționala României de polo va debuta împotriva Greciei, la Jocurile Olimpice

Naţionala României de polo va evolua cu echipa Greciei, în primul meci din Grupa A de la Jocurile Olimpice,...