Echipa antrenata de Sorin Cartu (foto), Dacia Mioveni, a pierdut, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 0-1, in fata formatiei UTA.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Todea, cu 20 de minute inainte de final.

Formatia din Arad a urcat pe locul 15, cu 18 puncte, in timp ce Dacia Mioveni se afla pe locul 13, cu doua puncte mai mult.

Dacia Mioveni: Stanca – Hapaina (Negoita 63), Jula, Daouda, Olteanu, Baicu – Trofin, Balauru, R. Neagoe – N. Bratu, Costescu (Cl. Ionescu 58). Antrenor: Sorin Cirtu

UTA: D. Tudor – Balan, Chita, Bumbac, Vasiljevic – Hora, Hidisan, Todea, Simao – Baltoi, M. Ilie (Edson 71). Antrenor: Marin Barbu

Zverev s-a calificat în semifinale la Mastersul de la Miami

Alexander Zverev, cap de serie 4, l-a învins pe Fabian Marozsan, locul 57 ATP, scor 6-3, 7-5, în sferturile...