VFB Stuttgart, ultima calificată în semifinalele Cupei Germaniei

0
104

După Eintracht Frankfurt, VFL Wolfsburg şi FC Nurnberg, VFB Stuttgart s-a calificat şi ea în semifinalele Cupei Germaniei după victoria, 2-0, cu Hertha Berlin.

Locul doi în Bundesliga, Stuttgart, a dominat copios întâlnirea cu o altă fruntaşă din Germania, Hertha Berlin, iar scorul de 2-0 este unul mic faţă de ocaziile avute de gazde.

Jeronimo Cacau a deschis scorul pentru gazde în finalul primei reprize iar internaţionalul Thomas Hitzlsperger a făcut 2-0 cu aproape un sfert de oră înainte de final, consfinţind calificarea lui Stuttgart în semifinalele competiţiei.

VFB a jucat cu Hildebrand – Osorio (Streller 46), Tasci, Delpierre, Magnin – Pardo, Hilbert, Hitzlsperger, Khedira – Cacau (Lauth 84), Gomez, iar Hertha a răspuns cu Fiedler – Friedrich, Van Burik, Simunic, Fathi (J. Boateng 65) – Dardai, Schimdt (Gimenez 65), Dejagah, Gilberto – Ebert, Pantelic.