Unirea Urziceni a stricat sarbatoarea campionilor

0
40

Unirea Urziceni a produs o mare surpriză în etapa a 33-a a Ligii I de fotbal, după ce a învins cu scorul de 2-1 (0-1), în deplasare, pe Dinamo Bucureşti, sâmbătă seara, şi a stricat în oarecare măsură petrecerea campionilor.

Dinamo a marcat prima, prin Claudiu Niculescu (foto) in minutul 22, care a revenit singur pe prima treaptă a clasamentului golgheterilor, cu 17 reuşite, fiind urmat de Ionel Ganea (Rapid), 16 goluri. După pauză, Unirea a profitat de relaxarea dinamoviştilor şi a întors rezultatul, prin golurile marcate de ex-dinamovistul Galamaz (56) şi Onofraş (70), la o greşeală a portarului Bogdan Lobonţ.

Pentru Dinamo a fost a treia înfrângere în acest campionat, după cele de la Cluj şi Galaţi, dar prima pe teren propriu.