Timisoara continua pasa buna

0
73

Poli Timisoara a invins, simbata, pe Pandurii Tg. Jiu, cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Gigel Bucur (foto), in minutul 49.

Gazdele au inceput jocul in jumatatea adversa de teren, dominind clar, fara insa a-si crea vreo ocazie de a marca.

Contrar cursului jocului, oaspetii au avut prima ocazie de gol in minutul 19, cind sutul lui Liviu Mihai a fost scos in corner de portarul Pantilimon.

In minutul 42, timisorenii au fost aproape de deschiderea scorului, dar lovitura de cap a lui Gigel Bucur a fost parata de Dossey.

Poli a inscris in minutul 49, prin Bucur, care a reluat in poarta, din 6 metri, centrarea lui Andrei Cristea.

In minutul 74, Gigel Bucur a fost aproape sa majoreze diferenta de pe tabela, dar mingea a fost respinsa de pe linia portii de un fundas advers, dupa care mingea a intilnit de doua ori barile portii lui Dossey.