Tenis / Programul turului 2 de la Miami

0
75

După disputarea primelor partide din cadrul turneului de tenis de la Miami s-a stabilit deja programul mai multor partide din turul doi, moment în care vor intra în concurs şi favoriţii sau favoritele care au obţinut calificarea direct.

Miami – turul doi

Masculin – jumătatea inferioară a tabloului principal

Fernando Gonzalez (Chile, cap de serie numărul cinci) – Thomas Johansson (Suedia, wild-card)
Paul Henri Mathieu (Franţa) – Jurgen Melzer (Austria, cap de serie numărul 26)
Lleyton Hewitt (Australia, cap de serie numărul 18) – Raemon Sluiter (Olanda)
Paul Goldstein (SUA) – Andrew Murray (Marea Britanie, cap de serie numărul 12)
David Ferrer (Spania, cap de serie numărul 13) – Juan Monaco (Argentina)
Simone Bolelli (Italia) – Dimitry Tursunov (Rusia, cap de serie numărul 21)
Gilles Simon (Franţa, cap de serie numărul 32) – Luis Horna (Peru)
Martin Vasallo Arguello (Argentina) – Andy Roddick (SUA, cap de serie numărul trei)
James Blake (SUA, cap de serie numărul opt) – Florent Serra (Franţa)
Feliciano Lopez (Spania, venit din calificări) – Marat Safin (Rusia, cap de serie numărul 25)
Dominik Hrbaty (Slovacia, cap de serie numărul 22) – Michael Llodra (Franţa)
Daniele Bracciali (Italia) – Novak Djokovic (Serbia, cap de serie numărul 10)
Michail Youjnâi (Rusia, cap de serie numărul 16) – Teimuraz Gabashvili (Rusia)
Juan Martin Del Potro (Argentina) – Marcos Baghdatis (Cipru, cap de serie numărul 17)
Olivier Rochus (Belgia, cap de serie numărul 30) – Guillermo Garcia Lopez (Spania)
Ricardo Mello (Brazilia) – Rafael Nadal (Spania, cap de serie numărul doi).

Feminin – jumătatea inferioară a tabloului principal

Jelena Jankovic (Serbia, cap de serie numărul şapte) – Shuai Peng (China)
Jill Craybas (SUA) – Mara Santangelo (Italia, cap de serie numărul 32)
Tatiana Golovin (Franţa, cap de serie numărul 17) – Tatiana Poutchek (Belarus)
Vasilisa Bardina (Rusia) – Anna Chakvetadze (Rusia, cap de serie numărul nouă)
Li Na (China, cap de serie numărul 15) – Tamira Paszek (Austria)
Alina Jidkova (Rusia) – Katarina Srebotnik (Slovenia, cap de serie numărul 20)
Samantha Stosur (Australia, cap de serie numărul 25) – Olga Poutchkova (Rusia)
Akiko Morigami (Japonia) – Kim Clijsters (Belgia, cap de serie numărul patru)
Nadia Petrova (Rusia, cap de serie numărul şase) – Nathalie Dechy (Franţa)
Ekaterina Bychkova (Rusia) – Severine Bremond (Franţa, cap de serie numărul 30)
Ai Sugyama (Japonia, cap de serie numărul 22) – Anastasia Yakimova (Belarus)
Laura Granville (SUA) – Dinara Safina (Rusia, cap de serie numărul 10)
Daniela Hantuchova (Slovacia, cap de serie numărul 16) – Michelle Larcherde Brito (Portugalia)
Meilen Tu (SUA) – Vera Zvonareva (Rusia, cap de serie numărul 18)
Martina Muller (Germania, cap de serie numărul 31) – Virginie Razzano (Franţa)
Vania King (SUA) – Justine Henin (Belgia, cap de serie numărul doi).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here