Tabloul Turului 3 la Australian Open

0
64

16-imile de finală ale Australian Open încep vineri iar cele mai interesante partide se anunţă a fi Nadia Petrova – Serena Williams, la feminin, şi Marat Safin – Andy Roddcik, la masculin.

Vineri, 19 ianuarie

Masculin

Roger Federer (Elveţia, cap de serie numărul 1) – Mikhail Youjnâi (Rusia, cap de serie numărul 25)
Danai Udomchoke (Thailanda) – Novak Djokovic (Serbia, cap de serie numărul 14)
Gael Monfils (Franţa) – Richards Gasquet (Franţa, cap de serie numărul 18)
Sam Querrey (SUA, wild-card) – Tommy Robredo (Spania, cap de serie numărul 7)
Mardy Fish (SUA) – Wayne Arthurs (Australia, wild-card)
Radek Stepanek (Cehia, cap de serie numărul 20) – David Ferrer (Spania, cap de serie numărul 16)
Mario Ancic (Croaţia, cap de serie numărul 9) – Dominik Hrbaty (Slovacia, cap de serie numărul 22)
Marat Safin (Rusia, cap de serie numărul 26) – Andy Roddick (SUA, cap de serie numărul 6)

Feminin

Amelie Mauresmo (Franţa, cap de serie numărul 2) – Eva Birnerova (Cehia)
Anastasia Yakimova (Belarus) – Lucie Safarova (Cehia)
Nicole Vaidisova (Cehia, cap de serie numărul 10) – Katarina Srebotnik (Slovenia, cap de serie numărul 21)
Maria Elena Camerin (Italia) – Elena Dementieva (Rusia, cap de serie numărul 7)
Svetlana Kuzneţova (Rusia, cap de serie numărul 3) – Maria Kirilenko (Rusia, cap de serie numărul 26)
Tatiana Golovin (Franţa, cap de serie numărul 20) – Shahar Peer (Israel, cap de serie numărul 16)
Jelena Jankovic (Serbia, cap de serie numărul 11) – Viktoria Azarenka (Belarus)
Serena Williams (SUA) – Nadia Petrova (Rusia, cap de serie numărul 5)

Sâmbătă, 20 ianuarie

Feminin

Maria Sharapova (Rusia, cap de serie numărul 1) – Tathiana Garbin (Italia, cap de serie numărul 30)
Vera Zvonareva (Rusia, cap de serie numărul 22) – Ana Ivanovic (Serbia, cap de serie numărul 13)
Anna Chakvetadze (Rusia, cap de serie numărul 12) – Jelena Kostanic (Croaţia)
Alicia Molik (Australia, wild-card) – Patty Schneider (Elveţia, cap de serie numărul 8)
Kim Clijsters (Belgia, cap de serie numărul 4) – Alona Bondarenko (Ucraina, cap de serie numărul 29)
Ashley Harkleroad (SUA) – Daniela Hantuchova (Slovacia, cap de serie numărul 15)
Dinara Safina (Rusia, cap de serie numărul 9) – Li Na (China, cap de serie numărul 19)
Aiko Nakamura (Japonia) – Martina Hingis (Elveţia, cap de serie numărul 6)

Masculin

Rafael Nadal (Spania, cap de serie numărul 2) – Stanislas Wawrinka (Elveţia, cap de serie numărul 31)
Juan Ignacio Chela (Argentina) – Andrew Murray (Marea Britanie, cap de serie numărul 15)
Fernando Gonzalez (Chile, cap de serie numărul 10) – Lleyton Hewitt (Australia, cap de serie numărul 19)
Misha Zverev (Germania, wild-card) – James Blake (SUA, cap de serie numărul 5)
Nikolay Davydenko (Rusia, cap de serie numărul 3) – Fabrice Santoro (Franţa)
Dimitry Tursunov (Rusia, cap de serie numărul 21) – Tomas Berdych (Cehia, cap de serie numărul 13)
Tommy Haas (Germania, cap de serie numărul 12) – Florian Mayer (Germania)
Sebastian Grosjean (Franţa, cap de serie numărul 28) – David Nalbandian (Argentina, cap de serie numărul 8).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here