SURPRIZA/ Suparare in Giulesti: Rapid 2-3 UTA

0
57

Rapid a pierdut la limita, 2-3, intalnirea de pe teren propriu cu UTA, meci contand pentru penultima etapa a campionatului.

1-0: Giulestenii au deschis scorul in minutul 19 prin Boya, care a inscris cu capul dupa o centrare de pe partea stanga a lui Despotovic

1-1: UTA a egalat prin Todea in minutul 25, dupa un sut senzational de la 30 de metri, ce s-a oprit in vinclul din stanga al portii lui Coman.

2-1: Rapid preia conducerea dupa golul inscris de acelasi Boya. Dupa o serie de greseli in apararea aradenilor, atacantul camerunez a interceptat mingea la 16 metri si a trimis pe sub portarul Mirne.

2-2: Hidisan a facut o cursa senzationala pe dreapta, i-a pasat lui Hora in fata portii, de unde acesta a mai avut de indeplinit decat o simpla formalitate.

2-3: Acelasi Hidisan executa excelent un corner de pe partea dreapta, iar Ibeh se inalta si inscrie cu capul in dreapta lui Coman.