STEAUA – CEAHLAUL PIATRA-NEAMT 2-1

0
100

Hagi a debutat cu dreptul pe banca Stelei, ros-albastrii reusind sa castige meciul de acasa, cu Ceahlaul Piatra-Neamt, cu scorul de 2-1.

Ceahlaul a deschis, surprinzator, scorul, in minutul 12 al meciului. Rusmir a obtinut penalty, iar sarbul Vrajnikovici a transformat fara probleme. La scurt timp, finantatorul Stelei, Gigi Becali, a parasit stadionul, vizibil deranjat de faptul ca echipa sa este condusa de o echipa care ar fi trebuit sa joace in acest sezon in Liga a II-a.

La numai doua minute dupa golul oaspetilor, Nicolita este oprit neregulamentar la marginea careului, iar centralul Coltescu arata din nou punctul cu var, de data aceasta pentru gazde. Dica transforma lovitura de pedeapsa, iar scorul a redevenit egal.

Acelasi Dica a adus si golul victoriei, in minutul 63, dupa un corner executat foarte bine de Nicolita.

Ultima jumatate de ora a apartinul Stelei, care a mai avut cateva mari ocazii de a marca, insa ros-albastrii nu au reusit sa il invinga pe portarul Multescu.

Finalul de meci a fost unul urat, trei jucatori plecand la vestiare inainte de final. Pe rand, Rusmir, Adrian Neaga si Vrajnikovici au vazut cartonasul rosu din partea arbitrului Sebastian Coltescu.