Steaua 0-3 Red Bull Salzburg – Vezi ce au declarat Gigi Becali si Lacatus dupa meci

Steaua Bucureşti a fost învinsă de formaţia austriacă Red Bull Salzburg cu scorul categoric de 3-0 (1-0), vineri seara, în ultimul meci de pregătire din cadrul stagiului din Austria.

Red Bull s-a impus prin golurile marcate de Ibrahim Sekagya (2) şi Marc Janko (83, 88), aceasta fiind prima înfrângere a steliştilor din această vară.

Steaua a jucat mai bine în prima repriză, în faţa a circa 6.000 de spectatori, a avut o mare ocazie prin Szekely (11), faţă în faţă cu portarul. După pauză, echipa lui Marius Lăcătuş a evoluat mult mai slab, nu a reuşit să îşi creeze ocazii, iar pe final a mai primit două goluri.

Neaga şi-a pierdut cunoştinţa pentru câteva momente la o fază de joc, în minutul 69, dar apoi a revenit pe teren.

Gigi Becali: ”Szekely va fi titular, se vede ca are clasa”

La finalul partidei Red Bull Salzburg-Steaua, scor 3-0, patronul Stelei a afirmat ca cea mai buna prestatie a avut-o, in opinia sa, Janos Szekely.

Ce este important este ca, fiind un meci amical, Lacatus a vrut sa testeze jucatorii. Am vazut un jucator, Szekely, care cu siguranta va fi titular, se vede valoarea lui. Ma bucura revenirea lui Dayro Moreno, este un castig pentru Steaua“, a spus Becali la Special.

Lacatus: ”Avem probleme in aparare, dar le vom remedia”

Antrenorul principal al Stelei, Marius Lăcătuş, a declarat la finalul meciului cu Red Bull Salzburg, pierdut cu scorul de 3-0, că slabiciunile arătate de “militari” vor fi remediate până la primele meciuri oficiale ale vicecampioanei.

A fost un joc de pregătire, nu trebuie să disperăm. Am avut unele probleme în ceea ce priveşte faza defensivă şi le vom remedia. Am avut o primă repriză bună dar nu am reuşit să marcăm din ocaziile pe care le-am avut. Mai avem multe lucruri de pus la punct dar trebuie să avem rabdare.”, a declarat Lăcătuş pentru sport.ro.

Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial la sabie masculin, la juniori

Vlad Covaliu a câştigat, la Riyad, în Arabia Saudită, titlul mondial al juniorilor la sabie masculin, în proba individuală...