SPORT LA TV/ Program TV 23 – 29 decembrie

0
319

MARŢI

13.00 JO Beijing 2008
Eurosport Ceremonia de deschidere
15.00 JO Beijing 2008
Eurosport Ceremonia de închidere
16.00 Supermoto
Eurosport 2 Restraspectiva sezonului
17.30 Baschet masculin DIRECT
Telesport CSU Ploieşti – ElbaTimişoara
21.00 Hochei DIRECT
Sport Klub Liga Mol: Csikszereda – Steaua

MIERCURI

02.00 Hochei DIRECT
Sport 1 NHL, NY Rangers – Washington
18.00 Meciuri clasice din
Liga Campionilor
Eurosport Ediţie specială Oliver Kahn
19.00 Meciuri clasice din
Liga Campionilor
Eurosport Ediţie specială Man. United
21.30 Fanatik show DIRECT
Telesport

JOI

18.00 Meciuri clasice din
Liga Campionilor
Eurosport Cele mai frumoase faze din finalele 1993-2000
20.00 Fotbal
Telesport Retrospectivă EURO 2008

VINERI

15.30 Fotbal DIRECT
Sport 1 Eredivisie: Feyenoord – Breda
16.00 Hochei DIRECT
Eurosport Cupa Spengler:
Dinamo Moscova – Davos
18.00 Meciuri clasice în
Liga Campionilor
Eurosport Cele mai frumoase faze din finalele 2001-2008
19.45 Fotbal DIRECT
Sport 1 Eredivisie: PSV – Twente
20.00 Jocurile Olimpice
Telesport Retrospectiva
21.15 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler:
Canada – Energie Karlovy Vary
22.00 Sporturi de contact
Eurosport Fight Club

SÎMBÄ‚TÄ‚

12.45 Schi fond DIRECT
Eurosport Cupa Mondială – Turul de schi Oberhof, Feminin, 3 km, procedeul liber
14.00 Schi fond DIRECT
Eurosport Cupa Mondială – Turul de schi Oberhof, Masculin, 3 km, procedeul liber
14.30 Fotbal DIRECT
Sport 1 Scoţia: Rangers – Celtic
15.00 Hochei DIRECT
Sport Klub Semifinala 1
15.15 Ski DIRECT
Eurosport Combinata nordică: Cupa Mondială Oberhof Gundersen
15.30 Volei feminin DIRECT
Telesport Dinamo Moscova – CSU Metal Galaţi
15.30 Anul Sportiv 2008
TVR 1 Restrospectivă
16.00 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler: Energie Karlovy Vary (Cehia) – Ingolstadt (Germania)
16.30 Parfum de glorie
TVR 1 Povestea lui Stelian Stănculescu
18.00 Meciuri clasice din
Liga Campionilor
Eurosport Ediţie Specială David Beckham
18.30 Hochei DIRECT
Sport Klub Cupa României, semifinala II
19.00 Handbal masculin DIRECT
Telesport Cupa Asobal, semifinala 1
21.00 Sporturi de contact
Eurosport Fight Club
21.00 Handbal masculin DIRECT
Telesport Cupa Asobal, semifinala 2
21.15 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler: Canada – Davos

DUMINICÄ‚

05.00 Sporturi de contact DIRECT
Telesport Ultimate FightingChampionship
11.30 Schi alpin DIRECT
Eurosport CM Semmering, Feminin, slalom uriaş, manşa întîi
12.45 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Bormio Masculin coborîre
13.10 Legendele fotbalului
GSP TV
13.30 Fotbal DIRECT
Sport 1 Eredivisie: Ajax – ADO Den Haag
14.00 Fotbal DIRECT
Eurosport 2 Premier League:
Newcastle – Liverpool
14.30 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Semmering Feminin, slalom uriaş, manşa a doua
15.00 Hochei DIRECT
Sport Klub Cupa României, finala mică
15.30 Anul Sportiv 2008
TVR 1 Restrospectivă
15.30 Volei feminin DIRECT
Telesport Metal Galaţi – Volero Zurich
16.00 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler: Davos (Elveţia) – Energie Karlovy Vary (Cehia)
16.00 Fotbal DIRECT
Eurosport 2 Premier League:
Fulham – Chelsea
16.00 Schi DIRECT
Eurosport Combinata nordică:
CM Oberhof Gundersen
17.30 Sărituri cu schiurile DIRECT
Eurosport Cupa Mondială:
Turneul celor patru trambuline Oberstdorf DT 137 – calificări
17.30 Rugby DIRECT
Sport 1 Campionatul Angliei:
Saracens – London Irish
18.15 Fotbal DIRECT
Eurosport 2 Premier League:
Blackburn Rovers – Man. City
18.30 Hochei DIRECT
Sport Klub Finala Cupei României
19.00 Meciuri clasice din
Liga Campionilor DIRECT
Eurosport Ediţie specială
Chelsea în era Abramovici
19.00 Handbal masculin DIRECT
Telesport Cupa Asobal, finala
19.15 Fotbal DIRECT
Sport 1 Eredivisie: Ajax – ADO Den Haag
21.00 Volei feminin
Telesport Top Vollei Intl, semifinala 2
21.15 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler: Ingolstadt – Dinamo Moscova
23.15 Fotbal american DIRECT
Sport 1 Meci din NFL
23.30 Hochei DIRECT
Eurosport 2 CM U-20 Ottawa:
Kazakstan – Canada

LUNI

15.45 Schi fond DIRECT
Eurosport CM – Turul de schi Praga
16.00 Hochei DIRECT
Eurosport 2 Cupa Spengler:
Ingolstadt – Canada
17.15 Sărituri cu schiurile DIRECT
Eurosport Cupa Mondială – Turneul celor patru trambuline
Oberstdorf DT 137
18.30 Volei feminin DIRECT
Telesport TOP Volley IntL, finala mică
19.15 Schi alpin DIRECT
Eurosport Cupa Mondială Semmering Feminin slalom manşa a doua
21.00 Volei feminin DIRECT
Telesport TOP Volley IntL, finala mare
21.15 Hochei DIRECT
Eurosport Cupa Spengler:
Energie Karlovy Vary (Cehia) – Dinamo Moscova (Rusia)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here