SPECIAL/ Viata si realizarile lui Razvan Lucescu

0
94

17 februarie 1969: Se naşte în Bucureşti
19 iunie 1988: Debutează în Divizia A ca portar la Sportul Studenţesc
1992-1993: Jucător în Italia la Nola / AC Cremo
1996: După încă trei sezoane în “Regie”, se transferă la FC Naţional
1999-2000: Trece la FC Braşov
2000-2001: Portar la Rapid
2001-2002: Apără buturile lui FCM Bacău
2 noiembrie 2002: Joacă ultima partidă în Divizia A
2002-2003: Cucereşte titlul cu Rapid din postura de vicepreşedinte-jucător
Absolveşte şcoala de antrenori de la Koln
2003-2004: O salvează pe FC Braşov de la retrogradare
Iunie 2004: Preia Rapidul
2004-2005: Termină pe 3 şi califică trupa giuleşteană în Cupa UEFA
August 2005: Este demis de George Copos, dar reinstalat la presiunea fanilor şi jucătorilor
Septembrie 2005: Elimină Feyenoord Rotterdam şi califică Rapidul în grupele Cupei UEFA
Noiembrie 2005: Învinge Şahtiorul antrenat de Mircea Lucescu în grupa G a competiţiei
Februarie 2006: Avansează cu Rapid în optimile Cupei UEFA după un 3-0
la general cu Hertha Berlin
Martie 2006: Merge în sferturi după ce o elimină pe Hamburg
Aprilie 2006: Giuleştenii părăsesc competiţia, fiind scoşi de Steaua graţie golului marcat în deplasare
Mai 2006: Cucereşte Cupa României cu Rapid. Clasaţi pe 2 în campionat, vişiniii merg din nou în Cupa UEFA
Iulie 2006: Cucereşte Supercupa României după finala cu Dinamo
Mai 2007: Cucereşte a doua Cupă a României cu Rapid
Iunie 2007: Preia pe FC Braşov (Liga a II-a)
Aprilie 2008: Promovează cu FC Braşov în Liga I
Decembrie 2008: Încheie turul de campionat cu FC Braşov pe locul 11, cu 23 de puncte
Primăvara 2009: Este numit selecţioner al echipei naţionale de fotbal a României

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here