SOC: CFR Cluj – Pandurii 1-2!

0
71

Liderul Ligii I, CFR 1907 Cluj, a pierdut, pe teren propriu, partida din etapa a XXVII-a cu Pandurii Targu Jiu, scor 1-2.

Elevii lui Eugen Neagoe (foto) au deschis surprinzator scorul in minutul 38, dupa autogolul lui Sousa.

Meciul a continuat si mai prost pentru CFR, dupa ce Cadu a primit al doilea cartonas galben si a fost trimis la vestiare (’45). In minutul 63, Ilie Iordache a scapat singur cu portarul Hirschfeld si a inscris pentru un incredibil 0-2!

Clujenii au fortat, insa nu au reusit sa marcheze decat in minutul 90+3, prin Trica. Prea tarziu pentru a spera macar la un rezultat de egalitate, iar Steaua poate egala liderul la puncte in cazul unei victorii cu Dacia Mioveni.

CFR Cluj: 13. Hirschfeld – 2. Tony, 20. Cadu, 27. Sousa, 33. Dorsin – 5. Manuel Jose, 31. Dani, 8. Peralta (6. G.Muresan ’46), 10. Trica – 16. Semedo, 7. Dubarbier (99. Ruiz ’65). Antrenor: Ioan Andone.

Pandurii Tirgu Jiu: 80. Mingote – 16. Rusu, 3. A. Rus, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso – 10. Vasilache (9. Arrieta ’79), 14. Vancea (5. Pacurar ’64), 21. Fl. Stinga, 11. D. Orac, 30. I. Iordache – 28. Al. Piturca (18. Stromajer ’57). Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonase galbene: Cadu ’43, ’45+1 / Vasilache ’24, Iordache ’66, Cardoso ’89, Orac ’90

Cartonas rosu: Cadu ’45+1