Remiza pentru Dan Petrescu

0
72

Unirea Urziceni, echipa antrenata de fostul fotbalist al lui Chelsea, Dan Petrescu, a debutat in cadrul turneului de pregatire din Cipru cu o remiza. Elevii lui Petrescu au incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat in compania rusilor de la Luci Energhia Vladivostok. Bogadan Stancu a fost unicul marcator al romnilor, dupa ce in prealabil rusii marcasera primii in minutul 22.

Petrescu a trimis in teren doua formatii diferite in fiecare repriza. Astfel, in rima repriza au evoluat Stelea – Balauru, Gh. Rohat, D. Munteanu, V. Bordeanu – Onofraş, Pojer, V. Negru, Pădureţu – B. Stancu, Mara, iar dupa pauza au intrat pe terenul de joc C. Grigore – E. Nicu, Galamaz, Jovanovic, L. Ganea – Neagoe, Şuleap, Cr.Vlad, Cr. Constantin – Rusescu, Szekely.