Rapid – CFR Cluj in etapa a treia a campionatului

0
60

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2008/2009 a Ligii I, stabilit, marţi, la sediul LPF, este următorul:

Etapa I

Rapid – Gloria Bistriţa

Universitatea Craiova – Politehnica Iaşi

FC Vaslui – Steaua

FC Braşov – Unirea Urziceni

Pandurii Târgu Jiu – Dinamo

FC Argeş – Poli Timişoara

Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi

CS Otopeni – CFR Cluj

Gloria Buzău – Farul Constanţa

Etapa a II-a

Gloria Bistriţa – Universitatea Craiova

Politehnica Iaşi – FC Vaslui

Steaua – FC Braşov

Unirea Urziceni – FC Argeş

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – CS Otopeni

CFR Cluj – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Rapid

Etapa a III-a

Rapid – CFR Cluj

Universitatea Craiova – Farul Constanţa

FC Vaslui – Gloria Bistriţa

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Urziceni

FC Argeş – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Poli Timişoara

CS Otopeni – Dinamo

Gloria Buzău – Oţelul Galaţi

Politehnica Iaşi – Steaua

Etapa a IV-a

FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu

Gloria Bistriţa – Politehnica Iaşi

Steaua – FC Argeş

Unirea Urziceni – Gaz Metan Mediaş

Dinamo – Gloria Buzău

Poli Timişoara – CS Otopeni

Oţelul Galaţi – Rapid

CFR Cluj – Universitatea Craiova

Farul Constanţa – FC Vaslui

Etapa a V-a

Rapid – Dinamo

Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi

FC Vaslui – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş

Gaz Metan Mediaş – FC Braşov

CS Otopeni – Unirea Urziceni

Gloria Buzău – Poli Timişoara

Gloria Bistriţa – Steaua

Politehnica Iaşi – Farul Constanţa

Etapa VI-a

FC Braşov – CS Otopeni

FC Argeş – Gaz Metan Mediaş

Steaua – Pandurii Târgu Jiu

Unirea Urziceni – Gloria Buzău

Dinamo – Universitatea Craiova

Poli Timişoara – Rapid

Oţelul Galaţi – FC Vaslui

CFR Cluj – Politehnica Iaşi

Farul Constanţa – Gloria Bistriţa

Etapa a VII-a

Rapid – Unirea Urziceni

Universitatea Craiova – Poli Timişoara

FC Vaslui – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu

CS Otopeni – FC Argeş

Gloria Buzău – FC Braşov

Gloria Bistriţa – CFR Cluj

Politehnica Iaşi – Oţelul Galaţi

Farul Constanţa – Steaua

Etapa a VIII-a

FC Braşov – Rapid

Pandurii Târgu Jiu – CS Otopeni

FC Argeş – Gloria Buzău

Steaua – Gaz Metan Mediaş

Unirea Urziceni – Universitatea Craiova

Dinamo – Politehnica Iaşi

Poli Timişoara – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa

CFR Cluj – Farul Constanţa

Etapa a IX-a

Rapid – FC Argeş

Universitatea Craiova – FC Braşov

FC Vaslui – Unirea Urziceni

CS Otopeni – Gaz Metan Mediaş

Gloria Buzău – Pandurii Târgu Jiu

Gloria Bistriţa – Dinamo

Politehnica Iaşi – Poli Timişoara

CFR Cluj – Steaua

Farul Constanţa – Oţelul Galaţi

Etapa a X-a

FC Braşov – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Rapid

FC Argeş – Universitatea Craiova

Gaz Metan Mediaş – Gloria Buzău

Steaua – CS Otopeni

Unirea Urziceni – Politehnica Iaşi

Dinamo – Farul Constanţa

Poli Timişoara – Gloria Bistriţa

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Etapa a XI-a

Rapid – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Craiova – Pandurii Târgu Jiu

FC Vaslui – FC Argeş

Gloria Buzău – CS Otopeni

Gloria Bistriţa – Unirea Urziceni

Politehnica Iaşi – FC Braşov

Oţelul Galaţi – Steaua

CFR Cluj – Dinamo

Farul Constanţa – Poli Timişoara

Etapa a XII-a

FC Braşov – Gloria Bistriţa

Pandurii Târgu Jiu – FC Vaslui

FC Argeş – Politehnica Iaşi

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Craiova

CS Otopeni – Rapid

Steaua – Gloria Buzău

Unirea Urziceni – Farul Constanţa

Dinamo – Oţelul Galaţi

Poli Timişoara – CFR Cluj

Etapa a XIII-a

Rapid – Gloria Buzău

Universitatea Craiova – CS Otopeni

FC Vaslui – Gaz Metan Mediaş

Gloria Bistriţa – FC Argeş

Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu

Dinamo – Steaua

Oţelul Galaţi – Poli Timişoara

CFR Cluj – Unirea Urziceni

Farul Constanţa – FC Braşov

Etapa a XIV-a

Rapid – Steaua

FC Braşov – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Gloria Bistriţa

FC Argeş – Farul Constanţa

Gaz Metan Mediaş – Politehnica Iaşi

CS Otopeni – FC Vaslui

Gloria Buzău – Universitatea Craiova

Unirea Urziceni – Oţelul Galaţi

Poli Timişoara – Dinamo

Etapa a XV-a

Universitatea Craiova – Rapid

FC Vaslui – Gloria Buzău

Gloria Bistriţa – Gaz Metan Mediaş

Politehnica Iaşi – CS Otopeni

Steaua – Poli Timişoara

Dinamo – Unirea Urziceni

Oţelul Galaţi – FC Braşov

CFR Cluj – FC Argeş

Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a XVI-a

Rapid – FC Vaslui

Universitatea Craiova – Steaua

FC Braşov – Dinamo

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

FC Argeş – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – Farul Constanţa

CS Otopeni – Gloria Bistriţa

Gloria Buzău – Politehnica Iaşi

Unirea Urziceni – Poli Timişoara

Etapa a XVII-a

FC Vaslui – Universitatea Craiova

Gloria Bistriţa – Gloria Buzău

Politehnica Iaşi – Rapid

Steaua – Unirea Urziceni

Dinamo – FC Argeş

Poli Timişoara – FC Braşov

Oţelul Galaţi – Pandurii Târgu Jiu

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Farul Constanţa – CS Otopeni

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here