Programul transmisiunilor Dolce Sport în perioada 15 – 21 mai

0
171

PROGRAMUL transmisiunilor Dolce Sport:

1. Liga 1
– Pandurii Tg Jiu – ASA Tg Mures. Vineri, 19.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
– CSM Poli Iasi – Gaz Metan Medias, vineri, 19.05, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
– FC Voluntari – FC Botosani, duminica, 21.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 1

2. Cupa Ligii – finala
– Dinamo – Poli Timisoara, sambata, 20.05, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 1

3. Cupa Romaniei – semifinale
– Poli Timisoara – Astra Giurgiu, miercuri, 17.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1
– FC Voluntari – CSU Craiova, joi, 18.05, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1

4. Liga 2
– Targoviste – Satu Mare, vineri, 19.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 1
– Foresta Suceava – Sepsi Sf Gheorghe, sambata, 20.05, ora 11:30, in direct la Dolce Sport 1
– Timisoara – UTA, duminica, 21.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1

5. Campionatul Spaniei
– Celta Vigo – Real Madrid, miercuri, 17.05, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 1
– Granada – Espanyol, vineri, 19.05, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 3
– Sporting – Betis, sambata, 20.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 4
– Deportivo – Las Palmas, sambata, 20.05, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 4
– Sevilla – Osasuna, sambata, 20.05, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3
– Atletico – Athletic, duminica, 21.05, ora 17:45, in direct la Dolce Sport 2
– Malaga – Real Madrid, duminica, 21.05, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1
– FC Barcelona – Eibar, duminica, 21.05, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 2

6. Campionatul Rusiei
– Zenit – Kuban, miercuri, 17.05, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 3
– Lokomotiv – Zenit, duminica, 21.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1

7. Handbal masculin, EHF Cup – Final 4
– Magdeburg – Goppingen, sambata, 20.05, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 4
– St Raphael Var Handball – Fuchse, sambata, 20.05, ora 18:45, in direct la Dolce Sport 3
– Finala mica, duminica, 21.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 2
– Finala mare, duminica, 21.05, ora 18:45, in direct la Dolce Sport 3

8. Handbal Challenge Cup
– Sporting Lisabona – Potaissa Turda, duminica, 21.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 4

9. Campionatul National de Handbal

– Dinamo – Dobrogea Sud, joi, 18.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1

10. Campionatul National de Rugby
– Baia Mare – CSM Bucuresti, sambata, 20.05, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 1
– CSA Steaua – SCM Timisoara, sambata, 20.05, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 1

12. NHL Stanley Cup Playoffs
– Nashville – Anaheim, miercuri, 17.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
– Ottawa – Pitsburgh, joi, 18.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
– Nashville – Anaheim, vineri, 19.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
– Ottawa – Pitsburgh, sambata, 20.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 2

13. NBA Playoffs
– San Antonio – Golden State, duminica, 21.05, ora 04:00, in direct la Dolce Sport 1

14. ATP 1000 Roma
– Marti, 16.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
– Miercuri, 17.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
– Joi, 18.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
– Vineri, 19.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
– Sambata, 20.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 2
– Duminica, 21.05, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 4

15. Judo Grand Prix Ekaterinburg
– Sambata, 20.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 4
– Duminica, 21.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 4

16. Formula E Paris
– Sambata, 20.05, ora 18:00, la Dolce Sport 1

17. Campionatul Mondial de Raliuri
– Raliul Portugaliei, duminica, 21.05, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 3. (text si foto – Dolce Sport)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY