Programul televizării etapelor 20-24 ale Ligii I

0
83

LPF a anunţat sâmbătă programul pentru următoarele 5 etape din Liga I, opţiunile 1 şi 4 fiind în posesia Kanal D.

ETAPA a 20-a

Vineri, 23.02.2007

Oţelul-Unirea Urziceni, ora 14:00, Telesport

Poli Iaşi-FC Naţional, ora 19:00, Telesport

Sâmbătă, 24.02.2007

FC Argeş-Universitatea Craiova, ora 14:00, Telesport

CFR Cluj-Ceahlăul, ora 14:00, Naţional TV

Farul-FC Vaslui, ora 16:00, Kanal D

Duminică, 25.02.2007

Steaua-UTA, ora 14:00, Naţional TV (se joacă la Oradea)

Gloria-Pandurii, ora 13:00, Telesport

Rapid-Poli Timişoara, ora 20:00, Kanal D (se joacă la Craiova)

Luni, 26.02.2007

Dinamo-Jiul, ora 20:45, Antena 1

ETAPA a 21-a

Vineri, 02.03.2007

UTA-FC Argeş, ora 15:30, Telesport

Sâmbătă, 03.03.2007

FC Naţional-CFR Cluj, ora 15:30, Kanal D

Unirea Urziceni-Farul, ora 15:30, netelevizat

Jiul-Gloria, ora 15:30, netelevizat

Ceahlăul-Oţelul, ora 18:30, Naţional TV

Universitatea Craiova-Rapid, ora 20:45, Antena 1 (se joacă la Bucureşti, pe Lia Manoliu)

Duminică, 04.03.2007

Pandurii-Poli Iaşi, ora 14:00, Telesport

FC Vaslui-Steaua, ora 15:30, Naţional TV

Poli Timişoara-Dinamo, ora 20:00, Kanal D

ETAPA a 22-a

Vineri, 09.03.2007

Oţelul-FC Naţional, ora 15:30, Telesport

Poli Iaşi-Jiul, ora 19:00, Telesport

Sâmbătă, 10.03.2007

FC Argeş-FC Vaslui, ora 14:00, Naţional TV

Gloria-Poli Timişoara, ora 15:30, Kanal D

CFR Cluj-Pandurii, ora 15:30, Telesport

Farul-Steaua, ora 20:45, Antena 1 (În cazul în care Steaua se califică în optimile Cupei UEFA, partida va fi reprogramată duminică sau luni, funcţie de opţiunea Antenei 1)

Duminică, 11.03.2007

Unirea-Ceahlăul, ora 15:30, Telesport

Rapid-UTA, ora 18:00, Naţional TV

Dinamo-Craiova, ora 20:00, Kanal D

ETAPA a 23-a

Vineri, 16.03.2007

Pandurii-Oţelul, ora 15:30, Telesport

Ceahlăul-Farul, ora 20:00, Telesport

Sâmbătă, 17.03.2007

Jiul-CFR, ora 14:00, Telesport

Poli Timişoara-Poli Iaşi, ora 15:30, Kanal D

FC Vaslui-Rapid, ora 15:30, Naţional TV

Duminică, 18.03.2007

Steaua-FC Argeş, ora 14:00, Antena 1 (se joacă la Focşani)

UTA-Dinamo, ora 15:45, Kanal D

Craiova-Gloria, ora 20:00, Naţional TV (se joacă la Bucureşti pe stadionul Lia Manoliu)

Naţional-Unirea, ora 21:00, Telesport

ETAPA a 24-a

Vineri, 30.03.2007

Unirea-Pandurii, ora 16:00, Telesport

Ceahlăul-Naţional, ora 20:00, Telesport

Sâmbătă, 31.03.2007

Gloria-UTA, ora 15:30, Naţional TV

Poli Iaşi-Craiova, ora 16:00, Kanal D

Oţelul-Jiul, ora 16:30, Telesport

Dinamo-FC Vaslui, ora 20:45, Antena 1

Duminică, 01.04.2007

CFR Cluj-Poli Timişoara, ora 16:00, Naţional TV

Rapid-Steaua, ora 20:00, Kanal D

Farul-FC Argeş, ora 21:00, Telesport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here