Programul meciurilor de astazi din preliminariile Euro 2008

0
66

Etapa de miercuri din preliminariile lui Euro 2008 programează 20 de meciuri, pe lângă România – Luxemburg foarte interesante fiind şi Serbia – Portugalia, Italia – Scoţia, Turcia – Norvegia, Irlanda – Slovacia, Irlanda de Nord – Suedia, Bulgaria – Albania şi Slovenia – Olanda.

Grupa A

Azeribaidjan – Finlanda (18.00)
Azerbaidjan: Hasanzade – Gulyev, Abbasov, Pereira, Bakhsiev – Gurbanov, Imamaliev, Kerimov, Chertoganov – Nadyrov, Leandro Gomes.
Finlanda: Jaaskelainen – Hyypia, Nyman, Tihinen – Heikkinen, Kallio, Vayrynen, Eremenko Jr., Kolkka – Litmanen, Nurmela.

Polonia – Armenia (21.30)
Polonia: Boruc – Wasilewski, Dudka, J. Bak, M. Zewlakow – Radomski, Lewandowski, Sobolewski, Kryznowek – M. Zurawski, Jelen.
Armenia: Gasparov – Dokhoyan, Hovsepyan, Melikyan, Tadevosyan – Mkhitarian, Khaciatrian, Aleksanyan, Tigranyan – Manucyarian, Shageldyan.

Serbia – Portugalia (21.30)
Serbia: Stojkovic – Markovic, Stepanovic, Vidic, Krstajic – Duljaj, M. Krasic, Ergic, Koroman – Pantelic, Zigic.
Portugalia: Ricardo – Miguel, Ricardo Carvalho, Fernando Meira, Paulo Ferreira – Tiago, Petit, Joao Moutinho – Cristiano Ronaldo, Nuno Gomes, Simao Sabrosa.

Grupa B

Ucraina – Lituania (18.00)
Ucraina: Şovkovski – Yezerski, Nesmaşnâi, Cigrinski, Kucher – Guşev, Timosciuk, Rotan, Kalinicenko – Rebrov, Voronin.
Lituania: Karcemarskas – Klimavicius, Skerla, Zvirgsdauskas, Zaliukas – Mikoliunas, Semberas, Morinas, Savenas – Radzinevicius, Danilevicius.

Georgia – Insulele Feroe (19.00)
Georgia: Lomaia – Saşaşvili, Kizaneişvili, Salukvadze, Kaladze – Burduli, Mentesaşvili, Ţ iktişvili, Kobiaşvili – Ş. Arveladze, Demetradze.
Feroe: Mikkelsen – Johannesen, Djurhuus, Jacobsen, Danielsen – Benjamissen, Thomassen, Samuelsen, Olsen – Borg, Jacobsen.

Italia – Scoţia (21.50)
Italia: Buffon – Oddo, F. Cannavaro, Materazzi, Zambrotta – Gattuso, De Rossi, Pirlo, Perrotta – Del Piero, Toni.
Scotia: Gordon – Alexander, McManus, Dailly, Naysmith – Teale, B. Ferguson, Hartley, McCullough – K. Miller, Boyd.

Grupa C

Ungaria – Moldova (19.00)
Ungaria: Kiraly – Cs. Feher, Toth, Juhasz, Vanczak – Leandro, Huszti, Dardai – Torghelle, Szabics, Gera.
Moldova: Pascenco – Golovatenco, Olexici, Epureanu, Bordian – Rebeja, Comlenoc, Namaşco, Zmeu, Bugaev – Dadu.

Malta – Grecia (20.30)
Malta: Haber – Said, Briffa, Dimech, Agius – Bajada, Woods, Mallia, Scicluna – M. Mifsud, Schembri.
Grecia: Chalkias – Seitaridis, Fyssas, Dellas, Goumas – Giannakopoulos, Basinas, Katsouranis, Karagounis – Charisteas, Salpingidis.

Turcia – Norvegia (21.00)
Turcia: Volkan Demirel – Gokhan Zan, Servet Cetin, Emre Aşik, Ibrahim Uzulmez – Sabri Sarioglu, Tumer Metin, Mehmet, Hamit Altintop – Hakan Şukur, Sanli Tuncay.
Norvegia: Myhre – Hagen, M. Johnsen, Hangeland, Riise – Stromstad, M. Andresen, Haestad, Gamst Pedersen – Carew, Iversen.

Grupa D

Cehia – Cipru (18.25)
Cehia: P. Cech – Ujfalusi, Jiranek, Grygera, Jankulovski – Plasil, Galaşek, Sionko, Rosicky – Baros, Koller.
Cipru: Georgallides – Satzias, Lambrou, Louka, Nicolau – Makridis, Charalambous, Marangos, Charalambides – Aloneftis, Yiasoumis.

Irlanda – Slovacia (21.30)
Irlanda: Given – Finnan, Dunne, OShea, Harte – Duff, Ireland, Carsley, Kilbane – Ro. Keane, Folan.
Slovacia: Contofalsky – Zinglar, Skartel, Durica, Greşko – Svento, Krajcik, Sapara, B. Borbely – Vittek, Jakubko.

Ţara Galilor – San Marino (22.00)
Ţara Galilor: Ward – Ricketts, J. Collins, Gabbidon, Bale – S. Davies, Koumas, Ledley, Robinson, Giggs – Bellamy.
San Marino: Simoncini – Valentini, Merani, Albani, Simoncini – Muccioli, Bonini, Domeniconi, Bugli – Salva, Gasperoni.

Grupa E

Israel – Estonia (20.00)
Israel: Awat – Ben Haim, Gershon, Bondarv, Benado – W. Badir, Benayoun, Ben Shushan, Toema – Colautti, Barda.
Estonia: Poom – Piiroja, Lemsalu, Kruglov, Sidorenkov – Klavan, Terekhov, Lindpere, Leetma – Oper, Terehov.

Andorra – Anglia (22.00)
Andorra: Koldo Alvarez – Txema Garcia, Ayala, Sonejee, Rubio – Genis Garcia, Marco Vieira, Marc Pujol, Marc Bernaus – Justo Ruiz, Beltran.
Anglia: Robinson – P. Neville, Rio Ferdinand, Terry, Carragher – Gerrard, Hargreaves, Carrick, Lampard – Rooney, A. Lennon.

Grupa F

Liechtenstein – Letonia (20.30)
Liechtenstein: Jehle – D. Hasler, Ma. Stocklasa, M. Telser, Mi. Stocklasa – Th. Beck, Ma. Buchel, D. Frick, R. Buchel – Burgmeier, M. Frick.
Letonia: Kolinko – Stepanovs, Astafjevs, Zirnis, Laizans – Surnins, Solonicins, Smirnovs, Karlsons – Verpakovskis, Pahars.

Irlanda de Nord – Suedia (21.45)
Irlanda de Nord: M. Taylor – Craigan, Duff, Evans, A. Hughes – Gillespie, D. Johnson, St. Davis, McCann – Healy, Lafferty.
Suedia: Shaaban – M. Nilsson, Antonsson, Stenman, Edman – Alexandersson, D. Andersson, Kallstrom, Willhelmsson – Ibrahimovic, Elmander.

Spania – Islanda (23.00)
Spania: Casillas – Sergio Ramos, Marchena, Puyol, Capdevila – Iniesta, Cesc Fabregas, Xavi, Silva – David Villa, Morientes.
Islanda: Arason – Ingimarsson, Steinsson, Hreidarsson, Sigurdsson – Gislason, Gudjonsson, Vidarsson, Halfredsson – Sigurdsson, Gudjohnsen.

Grupa G

Bulgaria – Albania (18.00)
Bulgaria: Ivankov – Kişişev, Tomasic, Topuzakov, Lucio Wagner – Telkiski, Lazarov, Peev, St. Petrov – Berbatov, Bojinov.
Albania: Beqaj – Dallku, Beqiri, Pisha, Dede – Lala, Hashi, Cana, Mukaj – Kl. Duro – Bogdani.

România – Luxemburg (18.30)
România: Lobonţ – Contra, Tamaş, D. Goian, R. Ştefan – Cociş, M. Rădoi, Roşu – Zicu, D. Niculae, Mutu.
Luxemburg: Gillet – Hoffmann, Mutsch, Strasser, Reiter – Peters, Bettme, Binsfeld, Carlos Ferreira – Joachim, Remy.

Slovenia – Olanda (21.45)
Slovenia: Handanovic – Mavric, Cesar, Morec, Ilic – Zlogar, Koren, Komac, N. Ceh – Lavric, Rakovic.
Olanda: Stekelenburg – Heitinga, Bouma, Mathijsen, Van Bronckhorst – Seedorf, De Zeeuw, Sneijder – Robben, Huntelaar, Van Der Vaart. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here