Programul complet al turului Ligii I

0
56

Iata programul complet al turului Ligii I, stabilit luni, la tragerea la sorti care a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

Etapa 1 (28 iulie)
Universitatea Craiova – Farul Constanta
Steaua – Ceahlaul Piatra-Neamt
Gloria Buzau – Dinamo
FC Vaslui – UTA
Gloria Bistrita – Unirea Urziceni
Dacia Mioveni – Rapid Bucuresti
U Cluj – Pandurii Targu-Jiu
Otelul Galati – CFR Cluj
Poli Timisoara – Poli Iasi

Etapa a 2-a (4 august)
Farul Constanta – Steaua
Ceahlaul Piatra-Neamt – Gloria Buzau
Dinamo – FC Vaslui
UTA – Dacia Mioveni
Unirea Urziceni – U Cluj
Rapid Bucuresti – Gloria Bistrita
Pandurii Targu-Jiu – Otelul Galati
CFR Cluj – Poli Timisoara
Poli Iasi – Universitatea Craiova

Etapa a 3-a (11 august)
Universitatea Craiova – CFR Cluj
Steaua – Poli Iasi
Gloria Buzau – Farul Constanta
Gloria Bistrita – UTA
Dacia Mioveni – FC Vaslui
U Cluj – Rapid Bucuresti
Otelul Galati – Unirea Urziceni
Poli Timisoara – Pandurii Targu-Jiu
Ceahlaul Piatra-Neamt – Dinamo

Etapa a 4-a (18 august)
FC Vaslui – Gloria Bistrita
Farul Constanta – Ceahlaul Piatra-Neamt
Dinamo – Dacia Mioveni
UTA – U Cluj
Unirea Urziceni – Poli Timisoara
Rapid Bucuresti – Otelul Galati
Pandurii Targu-Jiu – Universitatea Craiova
CFR Cluj – Steaua
Poli Iasi – Gloria Buzau

Etapa a 5-a (25 august)
Universitatea Craiova – Unirea Urziceni
Steaua – Pandurii Targu-Jiu
Gloria Buzau – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Dacia Mioveni
U Cluj – FC Vaslui
Otelul Galati – UTA
Poli Timisoara – Rapid Bucuresti
Farul Constanta – Dinamo
Ceahlaul Piatra-Neamt – Poli Iasi

Etapa a 6-a (1 septembrie)
FC Vaslui – Otelul Galati
Dacia Mioveni – U Cluj
Dinamo – Gloria Bistrita
UTA – Poli Timisoara
Unirea Urziceni – Steaua
Rapid Bucuresti – Universitatea Craiova
Pandurii Targu-Jiu – Gloria Buzau
CFR Cluj – Ceahlaul Piatra-Neamt
Poli Iasi – Farul Constanta

Etapa a 7-a (15 septembrie)
Universitatea Craiova – UTA
Steaua – Rapid Bucuresti
Gloria Buzau – Unirea Urziceni
U Cluj – Gloria Bistrita
Otelul Galati – Dacia Mioveni
Poli Timisoara – FC Vaslui
Farul Constanta – CFR Cluj
Ceahlaul Piatra-Neamt – Pandurii Targu-Jiu
Poli Iasi – Dinamo

Etapa a 8-a (22 septembrie)
FC Vaslui – Universitatea Craiova
Gloria Bistrita – Otelul Galati
Dacia Mioveni – Poli Timisoara
Dinamo – U Cluj
UTA – Steaua
Unirea Urziceni – Ceahlaul Piatra-Neamt
Rapid Bucuresti – Gloria Buzau
Pandurii Targu-Jiu – Farul Constanta
CFR Cluj – Poli Iasi

Etapa a 9-a (29 septembrie)
Universitatea Craiova – Dacia Mioveni
Steaua – FC Vaslui
Gloria Buzau – UTA
Otelul Galati – U Cluj
Poli Timisoara – Gloria Bistrita
Farul Constanta – Unirea Urziceni
Ceahlaul Piatra-Neamt – Rapid Bucuresti
CFR Cluj – Dinamo
Poli Iasi – Pandurii Targu-Jiu

Etapa a 10-a (6 octombrie)
FC Vaslui – Gloria Buzau
Gloria Bistrita – Universitatea Craiova
Dacia Mioveni – Steaua
U Cluj – Poli Timisoara
Dinamo – Otelul Galati
UTA – Ceahlaul Piatra-Neamt
Unirea Urziceni – Poli Iasi
Rapid Bucuresti – Farul Constanta
Pandurii Targu-Jiu – CFR Cluj

Etapa a 11-a (20 octombrie)
Universitatea Craiova – U Cluj
Steaua – Gloria Bistrita
Gloria Buzau – Dacia Mioveni
Poli Timisoara – Otelul Galati
Farul Constanta – UTA
Ceahlaul Piatra-Neamt – FC Vaslui
Pandurii Targu-Jiu – Dinamo
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Poli Iasi – Rapid Bucuresti

Etapa a 12-a (27 octombrie)
FC Vaslui – Farul Constanta
Gloria Bistrita – Gloria Buzau
Dacia Mioveni – Ceahlaul Piatra-Neamt
U Cluj – Steaua
Otelul Galati – Universitatea Craiova
Dinamo – Poli Timisoara
UTA – Poli Iasi
Unirea Urziceni – Pandurii Targu-Jiu
Rapid Bucuresti – CFR Cluj

Etapa a 13-a (31 octombrie)
Universitatea Craiova – Poli Timisoara
Steaua – Otelul Galati
Gloria Buzau – U Cluj
Farul Constanta – Dacia Mioveni
Ceahlaul Piatra-Neamt – Gloria Bistrita
Unirea Urziceni – Dinamo
Pandurii Targu-Jiu – Rapid Bucuresti
CFR Cluj – UTA
Poli Iasi – FC Vaslui

Etapa a 14-a (3 noiembrie)
Universitatea Craiova – Dinamo
FC Vaslui – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Farul Constanta
Dacia Mioveni – Poli Iasi
U Cluj – Ceahlaul Piatra-Neamt
Otelul Galati – Gloria Buzau
Poli Timisoara – Steaua
UTA – Pandurii Targu-Jiu
Rapid Bucuresti – Unirea Urziceni

Etapa a 15-a (10 noiembrie)
Steaua – Universitatea Craiova
Gloria Buzau – Poli Timisoara
Farul Constanta – U Cluj
Ceahlaul Piatra-Neamt – Otelul Galati
Dinamo – Rapid Bucuresti
Unirea Urziceni – UTA
Pandurii Targu-Jiu – FC Vaslui
CFR Cluj – Dacia Mioveni
Poli Iasi – Gloria Bistrita

Etapa a 16-a (24 noiembrie)
Universitatea Craiova – Gloria Buzau
Steaua – Dinamo
FC Vaslui – Unirea Urziceni
Gloria Bistrita – CFR Cluj
Dacia Mioveni – Pandurii Targu-Jiu
U Cluj – Poli Iasi
Otelul Galati – Farul Constanta
Poli Timisoara – Ceahlaul Piatra-Neamt
UTA – Rapid Bucuresti

Etapa a 17-a (1 decembrie)
Gloria Buzau – Steaua
Farul Constanta – Poli Timisoara
Ceahlaul Piatra-Neamt – Universitatea Craiova
Dinamo – UTA
Unirea Urziceni – Dacia Mioveni
Rapid Bucuresti – FC Vaslui
Pandurii Targu-Jiu – Gloria Bistrita
CFR Cluj – U Cluj
Poli Iasi – Otelul Galati

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here